Rolety idealne dla perfekcjonistów

Elegancki i schludny wygląd okna to nie tylko zasługa czystych szyb i framug, dobrze dobranych pod względem kolorystycznym rolet, ciekawych dekoracji na parapecie czy pasujących firanek i zasłon. To także wybór odpowiednich rolet lub żaluzji biorąc pod uwagę sposób ich montażu. Jeżeli chcemy, aby wyglądały one ładnie to musimy postawić na najlepsze rozwiązanie.

Schludność zamknięta w kasecie

rolety w kasecieAby rolety prezentowały się elegancko, nie zwijały się i nie odstawały nawet wtedy, gdy okno jest uchylone to warto zainwestować w ich odpowiednie obramowanie. Podstawą sukcesu i elegancji jest kaseta, która zakrywa rolkę z tkaniną i sprawia, że jest ona niewidoczna dla otoczenia. Rolety w kasecie to idealny wybór dla wszystkich, którzy zwracają uwagę na nawet najmniejsze detale i nic nie może zakłócić ich estetyki. Posiadają one boczne prowadnice, których zadaniem jest trzymanie rolety na właściwym miejscu oraz redukcja nawet minimalnych prześwitów. Ich montaż jest bardzo łatwy i możliwy na dwa sposoby – takie rolety można przykleić do ramy lub przykręcić do listew przyszybowych. Kaseta i prowadnice wykonane mogą być z tworzywa sztucznego lub z aluminium, takie rolety mogą również posiadać obciążnik lub możliwy jest wybór bez niego. Kasetowy rodzaj rolet to najlepsze rozwiązanie dla okien i małych, i dużych. Wszystko to związane jest z zapewnieniem jak najlepszych wrażeń wizualnych oraz dopasowaniem rolet i ich obudowy do całego pomieszczenia.

Jak się okazuje zakup najzwyklejszych rolet nie jest taki prosty. Zdecydowanie łatwiejszy jest ich późniejszy montaż i użytkowanie, jednak najpierw trzeba wybrać odpowiedni rodzaj i kolorystykę. Jeżeli przykładamy dużą wagę do całego wystroju wnętrza to nie możemy postawić na pierwsze lepsze rolety, ale wybrać te w kasecie, które gwarantują nam schludny wygląd i brak prześwitów.