Restauracja jako pomysł na biznes

restauracja

Gotowanie było moją wielką pasję. Zawsze odnajdywałem się w kuchni. Pewnego dnia po zakończeniu swojej edukacji wyjechałem za granicę aby zdobyć oszczędności na własny biznes. Miałem tam wtedy posadę w hotelu i pomagałem szefowi kuchni.

Restauracja jest zawsze dobrym pomysłem na biznes

restauracjaW tamtym czasie bardzo dużo się nauczyłem i nabyłem nowe cenne doświadczenie. Po powrocie szukałem odpowiedniego miejsca. Chciałem aby moja restauracja była bardzo szanowana i luksusowa. Czekał mnie też spory kredyt. Moim rodzinnym miejscem było województwo pomorskie. Jako miejsce dla własnego przedsiębiorstwa wybrałem Gdańsk. To było piękne miasto o szerokich możliwościach. Wybrałem lokal obok, którego znajdowała się sala konferencyjna należąca do sporego hotelu. Ja na początku musiałem bardzo dużo zainwestować w budowę. Na szczęście po ukończeniu prac budowlanych oraz urządzeniu wnętrz mogłem zajmować się bardziej przyjemnymi elementami. Chciałem aby moja dobra restauracja gdańsk była czymś wyjątkowym i dużo czasu poświęcałem na menu. W pobliżu znajdowała się też spora sala weselna, która co jakiś czas organizowała różne uroczystości. Miałem nadzieję, że w przyszłości podpiszę z nimi kontrakt i będę mógł oferować swoje usługi na dalszą skalę. To oznaczałoby dodatkowy zarobek. Catering w dzisiejszych czasach jest coraz bardziej wyszukany, a moje menu miało takie być. Starałem się przygotowywać same zdrowe jedzenie. Nie było miejsca na popularną w dzisiejszych czasach chemię. Miałem podpisane umowy z samymi ekologicznymi gospodarstwami i to u nich składałem swoje zamówienia. Także owoce morza oraz ryby były przywożone z najlepszego źródła aby pozostały świeże i soczyste.

Jako szef kuchni musiałem dbać o dosłownie każdy szczegół. Moje menu były ekskluzywne i czasami goście musieliby rezerwować miejsce w wielkim wyprzedzeniem.