Rekuperatory coraz popularniejsze

Coraz częściej zachodzi potrzeba stosowania rozwiązań proekologicznych w budynkach, które zmniejszają zapotrzebowanie na energię elektryczną i cieplną. Czasy, w których wystarczyło jedynie ocieplić budynek już dawno minęły. W chwili obecnej w celu osiągnięcia optymalizacji zużycia energii w obiekcie stosuje się zaawansowane metody oraz produkty, które pomagają osiągnąć założony poziom.

Toruń jako przykład rozwoju branży OZE

montaż rekuperacji w ToruniuJak produkt należy podać tutaj chociażby okna trzyszybowe, które mają znacznie obniżony współczynnik przenikania ciepła w stosunku do rozwiązań standardowych co sprawia, że mniej energii cieplnej ucieka z budynku. Dzięki temu zmniejsza się całkowita ilość energii, którą należy dostarczyć do budynku w celu zapewnienia komfortu cieplnego osobom w nim przebywającym. Innym rodzajem oszczędności i optymalizacji są audyty energetyczne. Podczas takich czynności często osoby, które przeprowadzają audyt zalecają montaż rekuperacji w Toruniu. Toruń jako miasto prowadzi obecnie sporo inwestycji z zakresu optymalizacji zużycia energii. Na wielu budynkach montowane są kolektory i panele słoneczne. Oprócz tego popularne są również pompy ciepła oraz turbiny wiatrowe. Jednak najczęściej realizowaną ostatnio inwestycją jest wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. Metoda ta pozwala odzyskać energię cieplną z powietrza, które znajduje się w obiegu. Jest to bardzo dobre założenie, które umożliwia podniesienie sprawności całości procesów zachodzących w obiekcie.

Powietrze, które zostało już raz ogrzane do odpowiedniej temperatury oddaje ciepło, które jest odzyskiwane w specjalistycznych urządzeniach zwanych rekuperatorami. Urządzenia te cieszą się coraz większą popularnością zarówno wśród klientów instytucjonalnych jak i indywidualnych. W związku z tym spada ich cena a rośnie dostępność co jest pożądanym efektem.