Przelotki do siatki – rodzaje

Każdy właściciel działki, chciałbym aby była ona jak najlepiej chroniona. Niezbędne do tego będzie założenie szczelnego ogrodzenia, które skutecznie będzie oddzielać nas od reszty działkowiczów. Dobre ogrodzenie składa się z siatki, słupków oraz odpowiednich przelotek łączących drut naciągowy ze słupkami.

Najlepsze przelotki do siatki

Przelotka do siatkiZamontować drut naciągowy do słupka można na dwa sposoby. Pierwszym sposobem najbardziej podstawowym jest przymocowanie drutu naciągowego do słupka za pomocą drutu wiązałkowego. Jest to bardzo czasochłonny sposób, ale posiada spore zalety takie jak niska cena montażu oraz długa żywotność. Drugim sposobem jest zamontowanie przelotki, łączącą drut naciągowy ze słupkami. W przypadku mocowania siatki za pomocą drutu wiązałkowego, odległość od każdego słupka musi być identyczna, natomiast w przypadku przelotki nie ma to większego znaczenia. Na polskim rynku, przelotka do siatki dzieli się na trzy główne rodzaje. Pierwszym jest przelotka , której działanie oparte jest na wkręcie samogwintującym. Produkowane one są metalowe i z tworzywa sztucznego. Niewątpliwą zaletą tej przelotki jest jej niska cena, problem pojawia się w przypadku jej montowania. Do jej zamontowania, niezbędne jest wywiercenie otworu w słupku, co oznacza, że raz założona przelotka z wkrętem samogwintującym nie może założona w innym miejscu, a w słupku zostanie dziura po odwiercie. Drugim rodzajem jest przelotka w postaci obejmy. To rozwiązanie idealnie sprawdzi się w przypadku, gdy nie wiemy na jakiej wysokości chcemy zamontować siatek. Poluzowanie śruby montażowej bez problemu pozwoli nam skorygować wysokość na jakiej chcemy zamontować siatkę.

Przelotki dzięki swojej wszechstronności, pasują do każdej siatki, do każdego rodzaju słupka oraz są bardzo wytrzymałe na warunki atmosferyczne. Znajduje zastosowanie w przypadku siatki plecionej jak i zgrzewanej. Zakładana jest również w przypadku siatki leśnej, ozdobnej, hodowlanej czy nawet autostradowej.