Przedszkole językowe – czy to dobre rozwiązanie?

przedszkole wyżyny

Rodzice małych dzieci przy wyborze dla nich odpowiedniego przedszkola czy szkoły przede wszystkim kierując się swoimi odczuciami. Dziecko może wiedzieć, ze ta czy inna wychowawczyni mu się nie podoba, czy też, że jedzenie mu nie smakuje, ale nie wie, czy poziom nauczania jest wysoki, a metody nauki najlepsze i najnowocześniejsze.

Przedszkole językowe daje dużo więcej możliwości rozwoju

przedszkole wyżynyDlatego też rolą rodzica jest sprawdzenie wszystkiego. Nie oznacza to jednak, że nie mamy się konsultować ze swoimi maluchami w przypadku szkoły. Nasze wrażenia zawsze mogą być przecież rozbieżne. Weźmy na przykład takie przedszkole wyżyny językowe. Na pewno każdy rodzin by chciał, żeby jego maluch jak najwcześniej rozpoczął swoją przygodę z nauką języka angielskiego. Dzięki temu łatwiej będzie mu potem zdawać egzaminy szóstoklasisty, egzaminy gimnazjalne i w końcu egzaminy maturalne. Na pewno takie przedszkole anglojęzyczne da im taką możliwość. Jednak czy faktycznie jest to najlepsze rozwiązanie? Jest to kwestia dyskusyjna. Po pierwsze, dzieci rozwijają się w różnym tempie, więc nie każde już w wieku czterech czy pięciu alt jest w stanie pojąć podstawy języka polskiego, a tutaj musi się uczyć jeszcze czegoś dodatkowego. Po drugie, wielu naukowców twierdzi, ze nauka języka niemowlaków jest bez sensu, bo i tak one niczego nie zapamiętają. Z kilkulatkami może być podobnie. Sześciolatki są już jakoś do tego przygotowane, ale czterolatki chcą się tylko bawić i niewiele zapamiętają z lekcji.

Czasem zatem przedszkole integracyjne w Bydgoszczy to dobry wybór, a czasem lepiej jest posłać nasze dzieci to innej placówki. Najważniejsze, żeby to ono było z niej zadowolone.