Projektowanie ogrodów

Architektura krajobrazu miejskiego

Posiadając dużą posesję wokół domu często może nam zabraknąć pomysłów na zagospodarowanie tak ogromnej przestrzeni lub po prostu nie zostaliśmy obdarzeni zmysłem artystycznym, aby być zdolnym do zaprojektowania i wykonania ogrodu naszych marzeń.

Chcesz mieć ładny ogród? Skorzystaj z pomocy architekta!

Architektura krajobrazu miejskiegoW takim przypadku efekt naszych samodzielnych prac może być odwrotny od zamierzonego i zamiast poprawić wygląd naszej działki. Jeśli nie czujemy się na siłach do wykonania takiego przedsięwzięcia warto skorzystać z pomocy architektura krajobrazu miejskiego, których specjalizacja to projektowanie terenów zielonych. Dopiero wtedy możemy mieć pewność, że efekt prac wokół domu zadowoli nawet największych estetów. Pierwszym etapem współpracy z biurem projektowym jest rozmowa wstępna. Architekt stara się poznać nasze preferencje, ulubione kolory, a także wysłucha naszego pomysłu, którego rozwinięciem będzie wstępny koncept dla klienta. Zawiera on ogólny projekt, a wszystkie szczegóły zostają opracowane dopiero na następnym etapie, zaraz po zaakceptowaniu go przez klienta. W projekcie ostatecznym oprócz układu ścieżek, żywopłotów, drzew, ławek parkowych i innych znajdziemy również systemy nawodnienia lub elektryczne do podłączenia oświetlenia, oczka czy wodospady, a także konkretne odmiany roślin jakie zostaną zastosowane oraz kosztorys. Kolejnym etapem jest wykonanie, które możemy zrobić samemu lub zdecydować się zlecić to firmie przygotowującej projekt, bowiem w wielu przypadkach uzyskamy zniżkę lub nie zapłacimy za sam projekt.

Kiedy będziemy już wypoczywać w wymarzony m ogrodzie warto pomyśleć tez o tym, że biura te zajmują się też architekturą krajobrazu miejskiego, czyli wykonują na zlecenie parki i skwery, które służą mieszkańcom miast nie posiadającym własnego zielonego kąta. Bardzo często te miejsca stają się wizytówką dzielnic czy miast.