Projektowanie elektroniki a jej przyszłość

projektowanie elektroniki

Przyszłość elektroniki jest bardzo obiecująca. W końcu wszyscy wiemy, jaką drogę one przeszła od starych sprzętów, które zalegają nam na strychach i w komórkach, do nowoczesnych sprzętów mieszczących się nam w kieszeniach.

Projektowanie elektroniki to dział, który ma duże znaczenie na przyszłość tej dziedziny nauki

projektowanie elektronikiSpekulacje fachowców z dziedziny informatyki, komputerów, telewizji, radia i innych mediów mówią jednym głosem, że w przyszłości elektronika będzie jeszcze bardziej dostępna, urządzenia jeszcze mniejsze, a ich obsługa dziecinnie łatwa dla każdego. Obwody drukowane zostaną ostatecznie wyparte z rynku, zastąpione przez bardziej nowoczesne rozwiązania. Miniaturyzacja będzie dalej postępowała i wkrótce będziemy mogli na karcie wielkości gumki do mazania zapisać kilkaset gigabajtów, jeśli nie więcej. Płytki drukowane również będą coraz mniejsze, kable coraz cieńsze, a zatem wszystkie sprzęty elektroniczne będę mogły zmieścić się w naszych kieszeniach. Oczywiście, nie zawsze pomniejszanie sprzętów jest dobre. Im większy mamy ekran telewizora, tym lepiej będzie nam się oglądało filmy, im większy mamy ekran komputera, tym lepiej będziemy widzieć wszystkie fotografie, łatwiej będzie się nam projektowały rysunki i aplikacje internetowe. Zatem projektowanie elektroniki powinno uwzględniać również zastosowanie sprzętu i łatwość z jego użytkowania.

Poza tym, na pewno rozwój telefonów komórkowych, pójdzie jeszcze bardziej do przodu, będziemy mieli więcej aplikacji, gier na komórki, więcej funkcji i łatwiejsze komunikowanie się z innymi za pomocą mediów społecznościowych.