Powietrzne pompy ciepła typu monoblok

pompa ciepła

W dzisiejszych czasach, podejmując ważne decyzje budżetowe lubimy kierować się wygodą, bezpieczeństwem, ekologią i oszczędnością. Zwłaszcza jeśli dotyczy to tematu tak ważnego, jak ogrzewanie. Aby spełnić wszystkie wymienione wyżej warunki warto pogłębić swoją wiedzę na temat, jakim są powietrzne pompy ciepła. Jest to rozwiązanie, które cieszy się bardzo dużą popularnością i stosowane jest nie tylko w firmach czy przedsiębiorstwach, ale także w domach prywatnych.

Pompa ciepła Samsung EHS

pompa ciepłaPowietrzne pompy ciepła czerpią energię z nieskończonego źródła, jakim jest powietrze. Są niezwykle łatwe w użytkowaniu, cechują się małą awaryjnością, a także dbają o środowisko naturalne, pomagając nam przy tym zaoszczędzić duże kwoty pieniędzy. Powietrzne pompy ciepła dzielą się na dwa typy: monoblok i split. Pompa ciepła powietrze woda typu monoblok może wymagać dodatkowych urządzeń, między innymi pompy obiegowe lub zbiornik buforowy. Do jej instalacji nie jest potrzebna osoba z odpowiednimi uprawnieniami. Pompa ciepła woda-powietrze typu monoblok charakteryzuje się bardzo niskim wskaźnikiem hałasu, dzięki czemu nie wpływają na komfort naszego życia. Jest to urządzenie kompaktowe, które zawiera wszystkie komponenty ciepła.

Powietrzne pompy ciepła to inwestycja na długie lata, dlatego też przed zakupem warto odpowiednio się do tego przygotować aby urządzenie spełniało nasze wymagania. Na rynku bowiem znajduje się mnóstwo producentów i modeli, warto zasięgnąć rady fachowca, który pomoże nam wybrać pompę idealną dla naszych możliwości.