Potrzeba nowego materaca

W moim domu każdy lokator posiada swoje własne łóżko. Pokój, w którym mieszkam ostatnio przechodzi spore zmiany. W zeszły weekend malowałem ściany, wczoraj wymieniłem dywan na nowy teraz przyszła kolej na kolejne modyfikacje. Obecnie planuje zakup nowego materaca. W Internecie znalazłem ciekawy materiał, w którym pewien użytkownik porównuje dostępne na rynku rozwiązania.

Podróż do sklepu z materacami

materac 120x180Jak się okazuje od zakupu ostatniego materaca na rynku pojawiły się nowe technologie, które wpływają na jakość snu. Postanowiłem rozeznać szerzej temat. Po przejrzeniu kilku portali, na których są oferowane nowe rodzaje materacy oraz poczytaniu kilku forów zdecydowałem się udać do pobliskiego sklepu, w którym są dostępne wcześniej wspomniane materace. Na miejscu postanowiłem przetestować ten sprzęt w praktyce. Materac wydał się odpowiednio przystosowany do ludzkiego ciała. Nie był on ani za miękki ani za twardy. Po rozmowie ze sprzedawcą potwierdziłem chęć jego zakupu. Do doprecyzowania zostały jedynie szczegóły takie jak wymiar materaca oraz sposób dostawy. Jeśli chodzi o dostawę to przetransportuje materac swoim samochodem, który stał zaparkowany przed sklepem. Tak się składa, że posiadam samochód, który bez problemu przetransportuje materac 120×180. Wymiary również zostały uzgodnione. Wybrałem wersję 120×180, jako że sam jestem wzrostu 170cm wydała mi się ona adekwatna.

Poprzedni materac, który do tej pory miałem na ramie swojego łóżka posiadał również takie wymiary. Sprzedawca pomógł mi zanieść zakupiony materac do samochodu. Po pierwszym tygodniu muszę przyznać, że różnica jest wyczuwalna. Zacząłem lepiej się wysypiać, mam więcej energii oraz jestem bardziej wypoczęty. Zobaczymy co przyniesie przyszłość, ale początek jest obiecujący.