Poszukiwania maty chłodząco-grzejącej

Ponieważ bardzo dużo podróżuję, dbam o to, aby moje podróże samochodowe były jak najbardziej komfortowe. Najgorsze są dla mnie podróże zimą i latem. Latem wnętrze samochodu jest bardzo mocno nagrzane i człowiek się poci, zimą z kolei wnętrze auta jest wychłodzone i zanim się nagrzeje czasami dojadę już na miejsce. Postanowiłam kupić matę do samochodu, aby zapobiec tego niekomfortowi.

Jakie są najlepsze maty chłodząco-grzejące?

mata chłodząco grzejącaZdecydowałam, że najlepsza będzie mata chłodząco grzejąca. Jest ona uniwersalna. Takie maty mają wmontowany zarówno system grzania jak i chłodzenia. Wybrałam dla siebie matę, którą można ustawić na dwa różne poziomy grzania i chłodzenia. Dzięki czemu można lepiej dopasować temperaturę do indywidualnych potrzeb użytkownika. Użycie takiej maty w samochodzie w skuteczny sposób zapobiega poceniu się. Jest to ważne, szczególnie kiedy po podróży wybieramy się na jakieś oficjalne spotkanie, lub mamy przez kilka godzin prowadzić samochód pustą i nagrzaną autostradą. Pogoda potrafi dać wtedy w kość. Montaż takiej maty w samochodzie okazał się bardzo prosty. Wybrałam matę w kolorze tapicerki, także w zasadzie nie było jej nawet widać, ponieważ nie odróżniała się od tła. Mata na siedzeniu oraz oparciu była pokryta drobnymi wypustkami, podobnymi do tych z materiału minky. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie.

Jestem bardzo zadowolona z takiej maty chłodząco grzejącej. Jest wygodna i praktyczna w użyciu. Specjalne mocowania powodują, że mata nie przesuwa i nie ściąga się w samochodzie. Raz zamontowana może służyć przez długie lata. Sterowanie odbywa się za pomocą pilota, co również jest bardzo praktyczne i wygodne, a przede wszystkim bezpieczne podczas jazdy samochodem. W dodatku udało mi się znaleźć matę w bardzo przystępnej cenie.