Porada prawna radcy prawnego

Każdy kto zakupi nowy samochód z salonu chce by jego pojazd służył mu praktycznie cały czas, bez problemu pomijając wymianę płynów eksploatacyjnych. Jednak zdarza się, że i taki samochód odmawia posłuszeństwa związku z powstaniem usterki niezależnie od kierowcy. Co w takim wypadku zrobić?

Zakup samochodu a pomoc radcy prawnego

sprawdzony radca prawny z pruszcza gdańskiegoSamochód to pojazd czterokołowy posiadający silnik spalinowy potrzebny do przewozu osób lub towaru z jednego miejsca do drugiego. Wiele osób prywatnych oraz przedsiębiorców decyduje się na zakup nowych samochodów z salonu. Przyczyn zakupu nowego samochodu jest wiele, ale główną przyczyną jest to, że z zasady taki samochód nie powinien posiadać żadnych wad technicznych. Jednak zupełnie inną sytuację miał jeden z przedsiębiorców spod Gdańska. Po zakupie samochodu osobowe na początku jesieni, jadać w deszczu w interesach do klienta, okazało się, że komputer na desce rozdzielczej pokazywał mu, że doszło do przepalenia tylnego lewego światła postojowego. W tym celu zatrzymał się na pobliskiej stacji paliw w celu wymiany żarówki. Otwierając bagażnik zauważył, że w bagażniku ma wodę. W tym celu zadzwonił do sprawdzony radca prawny z pruszcza gdańskiego, co ma zrobić? Radca polecił mu by udokumentować to zdjęciami i spisać całe zdarzenie na kartce. Następnie wezwać lawetę i wysłać list w postaci oświadczenia do firmy z której kupił samochód z prośba o odstąpienie od umowy kupna albo żądać niezwłocznego usunięcia wad. Firma może w ciągu 14 dniu od wpłynięcia oświadczenie odpowiedzieć na list, jednak w przypadku jego braku rozumie się, że sprawa zostanie rozpatrzona pozytywnie. Taka sytuacja miała miejsce w tym przypadku i obecnie pojazd jest sprawny.

Kupując nowy samochód z salonu nikt nie zastanawia się nad wadami pojazdu, gdyż taki pojazd powinien być sprawny w 100% w porównaniu do samochód kupionych z komisu lub od osoby prywatnej. Jednak czasami zdarza się, że tak nie jest, więc warto zapytać się w tym wypadku radcy prawnego co należy zrobić, by roszczenia klienta zostały uwzględnione przez właściciela salonu samochodowego.