Popularne zabiegi na ciało i twarz – mikrodermoabrazja

Moja koleżanka prowadzi gabinet kosmetyczny. Założyła go w Łodzi jeszcze wtedy, gdy medycyna estetyczna nie była to tak popularna jak dzisiaj, dzięki czemu cieszy się sporą renomą i popularnością.

Mikrodermoabrazja i testy koleżanki

mikrodermoabrazjaZawsze kiedy wprowadza nowy zabieg daje mi na niego sporą zniżkę, żebym mogła go sobie wypróbować i ocenić czy rezultaty po nim są widoczne. Pamiętam, że pierwszym zabiegiem jakiemu się u niej poddałam była mikrodermabrazja. Jest to rodzaj peelingu, przy którym można wybrać intensywność ścierania. Muszę przyznać, że efekt po tym zabiegu był natychmiastowy. Przede wszystkim małe blizny, jakie miałam po trądziku młodzieńczym całkowicie zniknęły. Wyrównał się też koloryt skóry, a zmarszczki mimiczne są już niezauważalne. Do tego jest to zabieg stosunkowo niedrogi w porównaniu do innych i całkowicie bezpieczny. Obecnie na mikrodermabrazję wybieram się raz do roku i rezultaty są bardzo widoczne. Kolejnym zabiegiem jakiego miałam szansę spróbować była mezoterapia. Mimo, że rezultaty w przypadku tych dwóch zabiegów powinny być podobne, to w tym przypadku ich na tyle nie zauważyłam, ponieważ zaleca się wykonywanie zabiegu w seriach i częste powtarzanie. Jest to przede wszystkim uciążliwe, a dodatkowo kosztowniejsze, dlatego nie byłam z niego zadowolona. Z kolei zabiegiem, który zdecydowanie mnie zachwycił była depilacja laserowa. To jedyna znana dotąd metoda pozwalająca na trwałe usunięcie owłosienia. Efekty są tutaj bardzo widoczne, zwłaszcza przy ciemnym owłosieniu. Jest to doskonała opcją dla osób z wrażliwą skórą i podrażnieniami.

Jedynym zabiegiem, jakiego nie próbowałam w łódzkiej klinice koleżanki jest usuwanie tatuażu, natomiast z większości innych byłam szczerze zadowolona. Nie chcę jednak przesadzać z odwiedzaniem jej kliniki ponieważ bądź co bądź dużo to kosztuje, a czasem nawet uzależnia.

Więcej o zabiegach na stronie http://belaestetika.pl