Pomniki granitowe jako element horroru

pomniki granitowe

Horrory są bardzo popularnym gatunkiem filmowym. Co roku powstaje bardzo wiele filmów w tematyce grozy, a niektóre z nich stają się nawet przebojami kinowymi. Bez względu an to czy mamy do czynienia z dobrym., psychologicznym horrorem, czy też z tanią jatką pełną keczupu, i czerwonej farby to na pewno są elementy, które mogą pojawić się zawsze.

Pomniki granitowe idealne do filmów grozy

pomniki granitoweNa pewno potrzebny jest jakiś antagonista głównego bohatera lub bohaterów. Dobra rodzina, grupa znajomych czy zakochana para znajduje jakieś strachy, zombie, czy seryjnego mordercę, który tylko marzy o tym, żeby ich zaatakować. Często pojawiają się również nagrobki granitowe. Głowni bohaterowie uciekają na cmentarz ( co samo w sobie oczywiście nie jest najbardziej bezpiecznym i logicznym posunięciem), a za nimi podąża przyszły morderca. Można by się zastanowić po co ktoś wbiegałby na cmentarz, skoro może uciekać ulicą, ale w końcu każdy film musi mieć jakieś luki. Poza tym pomniki granitowe, szczególnie takie w kształcie strasznych gargulców, czy innych strachów idealnie pasują do klimatu filmu grozy. Wyglądają przerażająco, a w połączeniu z tajemniczą mgłą stanowią idealna dekorację horroru. Często w filmach grozy pojawia się również jakiś straszny, nawiedzony dom. Jest to ponure domostwo czy też gotycki zamek, stare i zapuszczone.

Nikt w nim od dawna nie mieszkał, czy też mieszka jakiś straszy człowiek, postrach okolicy. Nikt się tam nie zapuszcza w te rejony poza ciekawskimi nastolatkami, co zazwyczaj nie kończy się dobrze.

Więcej informacji na: https://www.pracowniakamieniarska.pl/