Poliwęglan komorowy – tani i bezpieczny?

W obecnych czasach bardzo pożądane są materiały, które mają jak najbardziej szerokie zastosowanie. Im bardziej uniwersalne tym lepsze – i tę zasadę wyznaje większość. Przykładem materiału nowoczesnego, który zastąpił tradycyjne szkło jest poliwęglan. Ma transparentność szyby, ale jest bezpieczny w użytkowaniu.

Gdzie ma zastosowanie bezbarwna płyta poliwęglanowa?

bezbarwne płyty poliwęglanowe komoroweDlatego płyty poliwęglanowe są stosowane w przeróżnych miejscach – przez osoby prywatne, jak i przez administratorów miejsc użytkowych. Co się za tym kryje? To, że my możemy sobie zrobić z poliwęglanu wiatę czy szklarnię na swojej działce, ale też to, że na przykład spółdzielnie mieszkaniowe robią z poliwęglanu komorowego zadaszenia balkonów, a galerie handlowe świetliki w dachach. Jedyną zauważalną różnicą jest to, że prywatne osoby stosują płyty kolorowe, zaś administracje wszelkiego rodzaju wybierają bezbarwny poliwęglan jako „bezpieczny”. Kwestia kolorystyki to zawsze kwestia gustu. Zatem wszelkiego rodzaju miejsca, gdzie spotyka się duża ilość osób powinna być zaopatrzona w elementy bezbarwne, jeśli tylko jest taka możliwość. Czy bezbarwne płyty poliwęglanowe komorowe są tańsze od kolorowych? Tak. Nieznacznie w stosunku do całości inwestycji, ale rzeczywiście bezbarwne płyty są tańsze od kolorowych. Jest to ich kolejna zaleta, oprócz tej, iż mamy pewność, że za jakiś czas nam nie wyblakną. Poliwęglan jest materiałem nowoczesnym i bardzo wytrwałym, mimo to jednak, jak wszystko – zużywa się.

W porównaniu jednak do innych materiałów, ma ogromną ilość zalet, które powodują, że podobija rynki na całym świecie. Bezbarwna wersja może być stosowana w urzędach, kościołach, szkołach – i wszędzie tam, gdzie kolor jest tylko kwestią gustu. Jeśli cena ma dla nas również znaczenie, wybór płyt wydaje się być oczywisty.