Polecany nocleg w Mikołajkach

 

Mój brat ma patent żeglarza i co roku wypożycza żaglówkę i wyjeżdża na mazurskie jeziora. Czasem jeździ do Giżycka, kiedy indziej do Mikołajek. Na urlopie spędza najczęściej dwa tygodnie. Od kilku sezonów jeździ z nim też żona. Na początku się trochę bała, ale teraz to uwielbia.

Nocleg dla żeglarzy w Mikołajkach

noclegi w mikołajkachMiłosz zrobił patent żeglarza jeszcze na studiach. Kiedyś jeździł na żagle z naszym wujkiem i zaraził się od niego tą pasją. Jeździli właśnie do Mikołajek. Jest to żeglarska stolica Polski. Otaczające Mikołajki jeziora są wprost stworzone dla miłośników żagli. Jest tu też dużo wypożyczalni sprzętu wodnego. Nigdy nie ma problemu, żeby wypożyczyć jakąś żaglówkę. Brat i bratowa niedawno wrócili z urlopu. Niestety było trochę deszczowych dni, które nie bardzo nadawały się na żeglowanie. Postanowili oddać łódź do wypożyczalni i poszukać miejsca na nocleg. Na szczęście cudowne noclegi w Mikołajkach łatwo znaleźć. Jest tam ponad półtora tysiąca miejsc noclegowych. Należy doliczyć do tego jeszcze kwatery prywatne, które mieszkańcy udostępniają turystom. W każdej wsi nieopodal jeziora znajdziemy noclegi. Popularna jest tu także agroturystyka. Co roku do Mikołajek ściąga bardzo wielu turystów, nie tylko żeglarzy. Położenie miejscowości jest bardzo malownicze. W pobliżu znajduje się również rezerwat przyrody jezioro Łuknajno i Mazurski Park Krajobrazowy. Są to idealne miejsca dla osób lubiących spędzać czas na łonie natury. Można tu odetchnąć od zgiełku dużego miasta i zregenerować się przed powrotem do pracy po urlopie.

Nawet jeśli pogoda nie sprzyja żeglarzom w Mikołajkach zawsze znajdziemy ciekawe atrakcje. Jedną z nich jest wioska żeglarska, gdzie wieczorem można miło spędzić czas słuchając szant. Tutaj też żeglarze mogą zrobić zakupy i uzupełnić zapasy wody.