Polacy lubią gaz

gaz

Gaz jest energią z której bardzo chętnie korzystamy i kojarzy nam się z bardzo tanią energią. Wiedzą o tym posiadacze samochodów, którzy często mając dość wysokich cen za benzynę decydują się na zamontowanie instalacji gazowej LPG mimo ryzyka, że silnik może nie działać najlepiej z taką instalacją.

Polacy lubią gaz w szczególności za jego niską cenę

gazPozwala to zmniejszyć koszty wydawane na paliwo nawet o kilkaset złotych miesięcznie. Gazem również lubimy się ogrzewać. Nie jest to jednak ten sam gaz, którym tankujemy samochody. Gaz stosowany w samochodach jest wzbogacony o propan butan. W domach grzejemy się natomiast gazem ziemnym. Dlaczego tak go lubimy? Oczywiście dlatego, że jest bardzo tani. Jest stosowany powszechnie w blokach mieszkalnych i potrafi być to często powód dla którego ludzie wolą mieszkać w bloku niż w osobnym własnym domu. W zwykłych domach też możemy sobie pozwolić na centralne ogrzewanie. Jest z nim jednak spory kłopot. O ile praktycznie każdy blok jest wyposażony w przyłącza gazowe, to jeśli chodzi o domy to często trzeba to robić na własną rękę, co wymaga biurokracji oraz pieniędzy przez co decydujemy się na pozostanie przy węglu, albo instalujemy ogrzewanie energią elektryczną. Szkoda, że odbywa się to w taki sposób, ale niestety podłączenie gazu to proces niezbyt łatwy i muszą być spełnione określone warunki, aby było to możliwe, a gaz muszą doprowadzić fachowcy. Źle zainstalowana instalacja gazowa może prowadzić do wybuchu. Zdarzyło się to już w kilku polskich blokach jak np. niedawno w Łodzi.

Okazało się, że w Łódzkim bloku pewna kobieta swoją kuchenkę gazową miała podpiętą do instalacji gazowej za pomocą węża ogrodowego… Skończyło się to poważnym wybuchem, jednak na szczęście nikt w nim poważnie nie ucierpiał, bo szczęśliwym trafem mieszkania wokół tego któe wybuchło były puste.