Podwójny narożnik w dużym salonie

Każdy z nas marzy o dużym, wygodnym łóżku, w którym bez problemu można przespać całą noc i obudzić się wypoczętym. Jednak nie każdy ma taką możliwość, bo jego mieszkanie mu na to nie pozwala. Wtedy trzeba korzystać opcji rozkładanych łóżek, sof, czy kanap, które pełnią dwie role jednocześnie.

Lepszy podwójny, czy pojedynczy narożnik?

podwójne narożnikiW mieszkaniu, którego metraż wynosi maksymalnie trzydzieści, czterdzieści metrów kwadratowych, ciężko wygospodarować wolną przestrzeń. Każdy nowy mebel musi być przemyślany, czy aby na pewno jest niezbędny, bo zajmie cenną powierzchnię i dlatego musi być funkcjonalny. Podwójne narożniki właśnie takie są, bo w ciągu dnia pełnią rolę siedziska, a w nocy stają się wygodnym miejscem do spania. Taki narożnik składa się z dwóch oddzielnych, które można dowolnie łączyć i dopasować do swojego pomieszczenia. Niektóre modele są wyposażone w małe pojemniki pod siedziskami, do których z powodzeniem zmieścimy pościel. Po rozłożeniu wysuwanego materaca, mamy miejsce do spania dla dwóch lub trzech, szczupłych osób. Takie miejsce może służyć jako łóżko dla rodziny, ale także dla gości jeżeli posiadamy inne łóżka w domu. Narożniki doskonale zagospodarowują narożną przestrzeń, która często pozostaje niewykorzystana. Taki mebel sprawdzi się również w dużym salonie, jako wygodne miejsce do siedzenia przy stole, bo wcale nie musimy go rozkładać do spania. Ceny podwójnych narożników wahają się w przedziale od pięciuset do nawet dwóch tysięcy złotych.

Pojedynczy narożnik sprawdzi się w bardzo małym mieszkaniu i raczej komfortowym spaniem nie będzie ze względu na małe rozmiary. Natomiast podwójny, nada się do codziennego spania, bo po rozłożeniu łózka, mamy dość szeroki, miękki materac, na którym wyśpią się dwie osoby.