Po co chronić telefon w etui?

 

Współczesna elektronika nie ma wielu zabezpieczeń przed czynnikami zewnętrznymi, jak np. deszcz, upadki, różnego rodzaju wstrząsy. Producenci starają się jak mogą, aby ciasno upakowana elektronika w małych obudowach telefonicznych, była odpowiednio zabezpieczona. Ale nie zawsze się to udaje.

Warto chronić telefon w odpowiednim etui

etui ochronne na telefonDzisiejsze telefony – to często małe, kieszonkowe komputery. W ich pamięci użytkownik przechowuje mnóstwo informacji – tej ważnej oraz mniej ważnej. Mamy w telefonach różnego rodzaju sms-y np. z adresami, numerami telefonów, czy innymi informacjami. Poza tym przechowujemy w telefonie także zdjęcia całej rodziny, czy ważnych dla nas miejsc. Niektórzy przedsiębiorcy mogą tam przechowywać nawet faktury firmowe, czy inne ważne dokumenty. Współczesne telefony mają dostęp do e-maili, więc nie ma problemu z przechowywaniem danych, wysyłaniem ich itp. Jeśli taki telefon mamy wciąż przy sobie czujemy, jakbyśmy mieli przy sobie całą kasę pancerną z ważnymi dokumentami oraz dostępem do naszych pieniędzy (konto bankowe) z tą różnicą, że ta kasa pancerna mieści się nam spokojnie w kieszeni, lub torebce. W związku z tym, nasz telefon wymaga odpowiedniej ochrony. Zakupujemy etui ochronne na telefon, ponieważ jeśliby uległ on uszkodzeniu z powodu upadku, zalania (uszkadza się wtedy płyta główna i nie da się telefonu uruchomić), czy innych losowych wypadków, takie etui może uchronić nasze dane przed bezpowrotną utratą.

Oczywiście, istnieją programy mogące odzyskać nasze dane utracone z powodu zdarzeń losowych. Nie ma jednak żadnej gwarancji, że to się uda. Telefon – to bardzo wygodna rzecz, ale elektronika jest delikatną dziedziną. Dlatego wymyślono kopie zapasowe, które należy przechowywać w innych miejscach.