Płyta laminowana a laminam – co jest czym?

laminam Warszawa

Blaty kuchenne oraz blaty łazienkowe to najbardziej eksploatowane miejsca tych pomieszczeń. Nawet nie zdajemy sobie sprawy, ile razy w ciągu doby z nich korzystamy. Kiedy przychodzi czas remontu, nachodzą nas wątpliwości. Dzisiejszy rynek daje nam tak wiele możliwości, że nie posiadając odpowiedniej wiedzy ciężko nam się zdecydować. Laminat, laminam, a może kamień? Nie wiemy, co wybrać. Ale wiemy jedno – blat powinien być funkcjonalny, łatwy w utrzymaniu czystości, odporny na wiele rzeczy, a także cieszyć oko. No i najlepiej jakby nie nadszarpnął naszego budżetu zbyt mocno.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze blatu laminowanego?

laminam WarszawaDobrym wariantem będą więc blaty kuchenne oraz blaty łazienkowe wykonane z płyty laminowanej. Jest to najczęściej wybierany wariant, spośród tych dostępnych na rynku. Największą zaletą jest ich duży wybór; istnieje wiele kolorów oraz wzorów, dzięki czemu możemy wybrać ten, który najlepiej pasuje do naszych wnętrz. Możemy także zdecydować się na imitację drewna, kamienia czy inny wzór, który będzie współgrał z podłogą, czy frontami naszych mebli. Blaty laminam Warszawa, pomimo zbliżonej nazwy, są zupełnie czymś innym. Pojęciem tym określa się spieki kwarcowe. Blaty łazienkowe i blaty kuchenne wykonane z płyty laminowanej charakteryzują się także niską ceną. Dzięki temu nie musimy inwestować w to dużych pieniędzy, a także możemy pozwolić sobie na wybór nowego blatu po kilku latach. Są również lekkie, co znacznie ułatwia montaż i daje dużo możliwości ciekawych rozwiązań. Jeśli decydujemy się na blaty kuchenne lub blaty łazienkowe z płyty laminowanej, musimy wybrać produkt odpowiednio wykończony i dobrej jakości. Ich cienka powierzchnia może łatwo ulec zniszczeniu, łatwo je zarysować, dlatego nie poleca się krojenia czegokolwiek bezpośrednio na blacie. Nie są odporne na wilgoć, przy długotrwałym zamoczeniu laminat odkleja się i powierzchnia „puchnie”.

Blaty z płyty laminowanej nie są także odporne na wysokie temperatury – nie stawiajmy więc gorących garnków, jeśli nie chcemy go uszkodzić. Są za to odporne na tłuszcz i chemikalia, a także bardzo łatwe w utrzymaniu czystości – mokra szmatka wystarczy, by doprowadzić go do porządku. Co więcej, blaty kuchenne i blaty łazienkowe wykonane z płyty laminowanej nie blakną pod wpływem promieni słonecznych.