Planujemy remont

automatyka przemysłowa

Remontując stary dom lub mieszkanie warto przeprowadzić tak zwany remont generalny, który obejmuje także wymianę starej instalacji elektrycznej. Według obecnie obowiązujących przepisów stara instalacja elektryczna jest niebezpieczna dla zdrowia i życia, ponieważ grozi porażeniem lub pożarem. Jest także bardzo zawodna, ponieważ podłączamy do niej nowe sprzęty elektryczny, często w ilości większej niż liczba gniazdek a to wymusza na nas użycie przedłużaczy oraz złodziejek.

Automatyka przemysłowa usprawnia pracę

automatyka przemysłowaStan instalacji elektrycznej powinien ocenić fachowiec, czyli elektryk. W przypadku zlecenia usługi elektrycznej elektryk swoją pracę rozpocznie od:
– sprawdzenia stanu przewodów (kiedy w naszym domu jest aluminiowa instalacja elektryczna na pewno będzie się klasyfikowała do wymiany),
– tablicę rozdzielczą (kiedy nadal posiadamy stary typ tablicy rozdzielczej na tzw. korki konieczna będzie wymiana na nowy typ tablicy rozdzielczej wyposażonej w wyłączniki różnicoprądowe oraz wyłączniki nadmiaroprądowe),
– sprawdzić puszki przyłączeniowe,
– sprawdzić czy ochrona przeciwpożarowo działa prawidłowo.
Trzeba pamiętać, że nie tylko w przypadku starej instalacji wymagane jest skorzystanie z usług elektrycznych. Także w przypadku młodszych instalacji i złego rozplanowania źródeł zasilania potrzebna będzie rozbudowa instalacji elektrycznej aby w przyszłości nie zmagać się z problemem, jaki są wysiadające korki w skutek przeciążenia gniazdek.

Planując remont i wymianę instalacji elektrycznej warto poszukać fachowca nawet z półrocznym wyprzedzeniem. Dobrzy elektrycy obłożenie zamówieniami mogą mieć bardzo długi czas oczekiwania na wykonanie usługi. Jeżeli mamy kontakt do elektryka z polecenia warto dużo wcześniej zadzwonić, umówić się na spotkanie i poprosić o kosztorys usługi. Jeżeli nie mamy możliwości skorzystania z usług elektryka z polecenia warto poszukać firmy świadczącej profesjonalne usługi elektryczne. Firmy, które specjalizują się w usługach elektrycznych oferują szerszy zakres usług, jak projektowanie instalacji elektrycznych, przegląd typu automatyka przemysłowa czy usługi z zakresu doradztwa i szkolenia.