Pielęgnacja skóry dziecka – Cera Plus i inne marki kosmetyków

cera plus

Skóra dziecka rzadko jest skórą problematyczną, dlatego nie wymaga silnej pielęgnacji. Wystarczy jej łagodne oczyszczanie na co dzień i delikatne nawilżanie oraz ochrona przeciwsłoneczna, o której warto pamiętać już od najwcześniejszych lat życia dziecka.

Cera Plus – kremy dla kobiet w różnym dziecku

cera plusWybierając produkty do pielęgnacji skóry dziecka warto sięgać po dedykowane kosmetyki dla dzieci, stworzone z myślą o ich potrzebach, by nie przesadzać z nadmiarem pielęgnacji. Dla najmłodszych w zupełności wystarczy lekkie natłuszczenie i nawilżenie skóry oraz łagodzenie podrażnień, zwłaszcza jeśli dziecko nosi jeszcze pieluszki. W składzie nie powinny znajdować się substancje uczulające, czyli większość substancji zapachowych, nie polecane są też niektóre olejki eteryczne. Taką bezpieczną pielęgnację dla dzieci oferuje między innymi firma Sylveco, znana ze swoich kosmetyków naturalnych. Raczej nie mamy czego szukać wśród produktów na przykład z linii Cera Plus, przeznaczonych dla nastolatek i kobiet w różnym wieku. Podobnie nie sprawdzą się kosmetyki z firmy L’biotica, które przeznaczone są dla dorosłych kobiet i mężczyzn, nie dla dzieci. Dla dzieci ze skórą problematyczną, na przykład atopową, mogą okazać się dobre produkty ze specjalnej linii Dermedic, przeznaczonej na właśnie takie problemy.

 

Wszystkie te kosmetyki można znaleźć w przeciętnej aptece lub też nie powinno być problemu ze sprowadzeniem ich na zamówienie. Ich ceny są nad wyraz rozsądne, dlatego może sobie na nie pozwolić każdy, kto dba o wybór dobrych kosmetyków dla dziecka.