Pasta polerska do lakieru

 

Kupując samochód często zwracamy uwagę na stan jego lakieru, który jest swego rodzaju wyznacznikiem stopnia zużycia całego auta. Warto dbać o powierzchnię lakieru, zwłaszcza jeśli jesteśmy posiadaczami starszego samochodu. Dzięki użyciu odpowiednich środków polerskich, można przywrócić zabytkowemu autu drugą młodość.

Czym wypolerować swój samochód – pasta czy glinka?

pasty do lakieru samochodowegoWśród wielu materiałów ściernych, które służą do polerowania i oczyszczania lakieru, najbardziej popularne są pasty oraz glinki. Glinka służy przede wszystkim temu, aby usuwać z powierzchni lakieru zaschnięte plamy i inne trudne do usunięcia zabrudzenia. Mimo tego, iż należy do grupy materiałów ściernych, osoby chcące wypolerować swój samochód na wysoki połysk glinką, nie będą mogły jej do tego użyć. Nieprawidłowo wykorzystana spowoduje jeszcze większe uszkodzenia i zarysowania lakieru, gdyż do jej użycia potrzebna jest woda. W trakcie pracy z glinką musimy zmoczyć powierzchnię samochodu wodą, aby uniknąć przykrych konsekwencji. Inaczej zachowują się pasty do lakieru samochodowego, ponieważ świetnie sprawdzają się podczas polerowania. Do ich użycia nie wymagane są żadne inne substancje – można rozprowadzać je ręcznie, przy pomocy specjalnej gąbki, lub przy użyciu elektrycznej polerki. Pasta polerska powoduje odnowienie lakieru poprzez starcie jego wierzchniej, porysowanej warstwy. Dodaje mu wysokiego połysku oraz zabezpiecza przed dalszym uszkodzeniem. Można stosować ją na całej powierzchni lakieru, ale także miejscowo, co jest jej dużym plusem.

Najlepszym oraz najczęściej wykorzystywanym materiałem ściernym do polerowania samochodowego lakieru, jest pasta. Dzięki niej można odświeżyć lakier naszego auta samodzielnie. Potrzeba tylko odpowiedniej jakości pasty oraz specjalnej gąbki, którą rozprowadzimy substancję po karoserii. Dodatkowym plusem jest możliwość miejscowego użycia past.