Papierowe torby w Warszawie

 

Jeżeli pracujemy w jakimś miejscu i nie jesteśmy na wyższym stanowisku, często boimy się proponować jakiekolwiek zmiany. Niepotrzebnie! Jeżeli uda nam się pokonać lęk to możemy tylko na tym zyskać, nieważne czy chodzi o zrobienie czegoś, by żyć bardziej ekologicznie czy cokolwiek innego – dlatego nie bójmy się próbować, bo z pewnością ktoś nas doceni!

Torebki z papieru w województwie mazowieckim

torebki papierowe warszawaJestem pracownicą dość dużego sklepu. Nie wyróżniałam się nigdy, po prostu wykonywałam swoją pracę – do czasu kiedy dostrzegłam jak wiele plastikowych reklamówek i woreczków marnują nasi klienci. Śledzę zmiany naszego klimatu, dlatego widok osób tak zanieczyszczających naszą planetę mnie po prostu martwi. I dlatego też, ja – szara myszka – poszłam do szefa. Bardzo się stresowałam, ale kiedy już weszłam i usiadłam, po czym wypaliłam, że torebki papierowe z Warszawy to może być naprawdę dobry pomysł i bardzo pozytywna zmiana, całe zdenerwowanie opadło. Przełożony popatrzył na mnie, na początku dość chłodno, ale jego spojrzenie zaraz zmiękło. Powiedział, że to bardzo dobry pomysł i że klienci na pewno docenią nas jako firmę, która dba o to, by korzystać z materiałów, które są biodegradowalne. Znaleźliśmy więc producenta toreb, poinstruowaliśmy go co do wyglądu toreb i już niedługo potem mogliśmy zamienić nimi foliowe reklamówki. Wszyscy – zarówno pracownicy jak i klienci – byli szczerze zachwyceni.

Nie bójmy się wprowadzać zmian, które są dobre dla środowiska. Zmiana plastiku na papier naprawdę nie jest taka skomplikowana, za to jest zdecydowanie potrzebna i nikt nie będzie miał nam jej za złe, ani współpracownicy, ani osoby korzystające z naszych usług. Jeżeli znajdziemy odpowiedniego producenta takowych torebek, to dodatkowo będą one estetyczne.