Opieka nad osobami starszymi- publiczna czy prywatna?

opieka nad osobami starszymi

Obecnie możemy zobaczyć, że powstaje coraz więcej ośrodków zajmujących się osobami starszymi. Są to nie tylko ośrodki prywatne, ale i państwowe. W obu przypadkach senior na pewno otrzyma odpowiednią opiekę, ale za różne kwoty i za różne warunki pobytu.

Opieka nad osobami starszymi wymaga nakładów finansowych

opieka nad osobami starszymiKtóre rozwiązanie jest lepsze? Czy warto jest czekać na miejsce w ośrodkach państwowych? Czy warto jest wydawać krocie na ośrodki prywatne? Który dom seniora zapewni lepszą opiekę i am lepsza kadrę pracowniczą? Państwowy dom seniora jest dobrze wyposażony, ale nie aż tak bardzo jak prywatny dom seniora. Poza tym, trzeba czekać na miejsce w takim ośrodku nieraz i kilka alt, więc trzeba się zapisywać z wyprzedzeniem. Ale kto wie na kilka alt do przodu jak będzie się czuł za kilka lat? Każdemu może się przytrafić wypadek lub choroba, a nasi bliscy nie będą w stanie się nimi zajmować. Pod tym względem lepszy jest prywatny dom seniora w Bydgoszczy, gdzie trzeba tylko zgłosić chęć przebywania w takim ośrodku i czekać na rozpatrzenie wniosku. Jeśli są wolne miejsca to jest bardzo małe prawdopodobieństwo, że nasze podanie zostanie odrzucone. Z drugiej strony dochodzą jeszcze kwestie finansowe. Opieka nad osobami starszymi bydgoszcz wymaga dużych nakładów finansowych. Prywatne ośrodki może są i lepiej wyposażone, ale i tak trzeba za nie zapłacić minimum dwa tysiące złotych za miesięczny pobyt, a im lepszy standard ośrodka tym większy ,,czynsz”. Nawet przy bardzo wysokiej emeryturze większości z nas nie stać na taki luksus prywatnego domu opieki.

Pod tym względem państwowe ośrodki są lepsze, bo pobierają część emerytury pacjenta, a reszta płaci rodzina, chyba, że emerytura jest tak wysoka, że pokryje wszystkie koszty. Zatem prywatny dom opieki jest droższy, ale ma krótsze terminy oczekiwania.