Opał do kominka, czyli zalety stosowania wysuszonego drewna

Jest wiele różnych rodzajów kominków, które można wybrać. Producenci prześcigają się w udogodnieniach dla klientów oraz ciekawych promocjach. Na uwagę zasługuje kominek typu ZUZIA. Jeśli chodzi o użytkowanie takiego kominka, to jest ono na pewno łatwe i przyjemne.

System zimnej klamki i system czystej szyby w kominku

kominek zuzia 16 kwW kominku zastosowano specjalny system zimnej klamki. To bardzo ważne – szczególnie jeśli w domu są dzieci, bo to zabezpiecza przed poparzeniem się. Poza tym klamka może być zdjęta podczas palenia w kominku. Kominek posiada specjalną szufladę, pojemnik, w którym gromadzony jest popiół. Dzięki temu sprzątanie jest znacznie łatwiejsze. Osadzanie się sadzy jest również ograniczony, bo zastosowano wyjątkowy system czystej szyby. Kominki typu ZUZIA posiadają gwarancję najczęściej 5 lat, a więc całkiem sporo. Nie są to też kominki drogie. Inwestycja w kominek zuzia 16 kw to dobre rozwiązanie, jeśli zależy nam na tym, by palić we wkładzie kominkowym drewnem. Natenczas jest to najbardziej opłacalne, ale również ekologiczne źródło energii, z którego warto korzystać. W przeciwieństwie do węgla mamy ciągły dostęp do drewna, które można też składować. Drewno to paliwo konkurencyjne, ponieważ jest znacznie tańsze. Trzeba pamiętać, by nie palić w kominki drewnem, które dopiero co zostało ścięte. Bardzo ważne jest to, by wilgotność drewna przeznaczonego do spalania w kominku wynosiła nie więcej niż 20%. Dzięki temu rozpalanie kominka będzie znacznie łatwiejsze.

Oczywiście drewno musi być odpowiednio składowane. Można składować drewno wewnątrz budynku (najlepsze rozwiązanie), ale nie wszyscy mają na to miejsce. Wtedy warto skonstruować specjalne zadaszenie na zewnątrz, a do tego przykryć drewno plandeką, by zabezpieczyć je przed wilgotnością, czyli opadami deszczu czy też śniegu.