Opakowania foliowe- wady i zalety

opakowania foliowe

Folia, czyli bardzo cienkie tworzywo sztuczne, służące do pakowania jest jednym z najpopularniejszym materiałem używany w sklepach w Łodzi.

Opakowania foliowe mają swoje zalety, ale też i wady

opakowania folioweMamy tam siatki na zakupy, woreczki do pakowania ciastek, ogórków kiszonych, czy owoców i warzyw, opakowania foliowe łódź, czy folię ochronną do pakowania ciast. Folia przydaje się bardzo często. Skoro jest jest to tak popularny materiał to należałoby omówić jego wady i zalety. Najważniejszą zaletą opakowań foliowych jest ich bardzo niska cena. Skoro w sklepie za siatkę płacimy kilka groszy, to możemy sobie wyobrazić ile kosztuje jej wyprodukowanie. Przecież poza producentem musi zarobić także firma transportowa, hurtownia i sklep. Materiał musi kosztować ,,mniej niż zero”. Poza ceną, zaletą folii jest jej mała waga, higieniczność, łatwość transportu i użytkowania. Worki na śmieci też są robione z podobnego materiału, a jednak potrafią utrzymać ciężar odpadów, zatem folia może być także mocna, nie musi to być zwiewna folijka sklepowa. Skoro sama folia, czyli materiał, jest tania, to i jej przetwarzanie będzie korzystne cenowo. Mamy przykładowo torby reklamowe z nadrukiem. Wystarczy umieścić na nich logo sklepu i już mamy gotową reklamę. Wszyscy w Łodzi zobaczą kogoś z taka reklamówką i będą wiedzieli w jakim sklepie warto jest robić zakupy. Takie torby reklamowe tez kosztują grosze, szczególnie jeśli będziemy je zamawiać w ilościach hurtowych. Żaden produkt nie może być jednak bez wad, więc i folia ma swoje wady. Jakie? Przede wszystkim trwałość. Nawet worki na śmieci można łatwo rozerwać, ostre krawędzie puszek, czy opakowań na mięso potrafi je rozerwać.

Poza tym, opakowania foliowe są szkodliwe dla środowiska, ponieważ długo się rozkładają na wysypisku, nawet kilkaset lat. Inne materiały potrafią to robić w kilka lat, więc opakowania foliowe są nieekologiczne.