Odzież dla pielęgniarek

Praca w medycynie wymaga odpowiedniego stroju. Dotyczy to zarówno pielęgniarek, lekarzy jak i salowych. Osoby takie muszą się wyróżniać, aby pacjent wiedział do kogo może udać się o pomoc. Odzież medyczna wyróżnia się od zwykłej odzieży przede wszystkim materiałem.

Polecany uniform medyczny

uniformy medyczneUniformy typu medyczne to zazwyczaj fartuszki. Jeśli mowa o kolorze to najczęściej są białe, czasami granatowe, czy delikatnie błękitne. Tak było do niedawna. Obecnie uniformy medyczne mogą być różnokolorowe. Zazwyczaj szefowie grup odznaczają się uniformami różnokolorowymi. Są to na przykład pielęgniarki oddziałowe. Zazwyczaj mają one wielokolorowe uniformy w różne wzory. Jeśli chodzi o oddziały dziecięce to uniformy personelu medycznego są bardzo kolorowe i posiadają wzory postaci  z bajek. Uniformy medyczne są uszyte z bardzo trwałego materiału. Są one solidnie wykonane. Są różne rozmiary, dlatego można wybrać sobie odpowiedni, aby był wygodny podczas noszenia. Musi być wygodny, ponieważ nosi się go bardzo długo w ciągu jednej doby. Nie może krępować ruchów. Uniform dla kobiet może składać się z fartuszka i spódniczki, a także z długiego fartuszku przypominającego sukienkę. Czasami w zestawie są spodnie. Wybór oczywiście zależy od nas. Fartuszki medyczne posiadają łatwo piorący się materiał. Nie przepuszczają one również zarazek bezpośrednio do skóry. Są w pewnym sensie również ochroną dla personelu medycznego, który ma styczność z pacjentem.

Ogólnie uniformy dla personelu medycznego są bardzo trwałe. Można je prać i nosić non stop. Materiał nie traci koloru podczas prania i zwykłego użytkowania. Uniformy można kupić w sklepach medycznych, czy czasami przyjeżdżają firmy oferujące uniformy do szpitali, a także przychodni medycznych.