Odpowiednio zabezpiecz swój teren

siatka leśna

Jeżeli szukasz odpowiedzi na pytanie jak prawidłowo zabezpieczyć plac budowy ze względów bezpieczeństwa oraz kwestii prawnej to trafiłeś na odpowiednią stronę.

Producent siatki leśnej oferuje wysokiej jakości ogrodzenie dla powierzchni leśnej

siatka leśnaZasady opisane są przez przepisy prawa budowlanego. Przede wszystkim trzeba zacząć od ogrodzenie, które należy umieścić na placu przed rozpoczęciem prac budowlanych. Zwykle stosuje się siatki leśne ze względu na ich korzystną cenę, oraz prosty montaż. Wystarczy siatka o o szerokich oczkach oraz drewniane słupki. Niestety nie jest to długotrwałe rozwiązanie z uwagi na to, że siatka leśna producent ma skłonności do zapadania się dlatego jeśli planujemy kilkuletnią budowę, lepiej zainwestować w nie dużo droższe ogrodzenie panelowe. Są one znacznie solidniejsze, estetyczniejsze oraz lepiej zabezpieczone przeciw korozji. Oprócz ocynkowania, stosowanego w tradycyjnej siatce, są one malowane proszkowo i pokryte warstwą żywic poliestrowych, co umożliwia korzystanie z niej nawet kilkadziesiąt lat. Istnieje również możliwość pokrycia drutów otuliną PCV co dodatkowo wpływa na ich wygląd oraz trwałość. Montaż ogrodzenia nie zajmuje więcej czasu, gdyż składają się na nie panele ogrodzeniowe, które wystarczy zamontować za pomocą obejm do słupków rozmieszczonych co około 3 metry. Minimalna wysokość ogrodzenia powinna wynosić 1,5 metra i nie powinno ono stwarzać zagrożenia dla ludzi. Również ustawienie ogrodzenia jest unormowane. Musi ono znajdować także w odpowiedniej odległości od innych obiektów. Przykładowo, jeżeli mamy strefę zagrożoną spadaniem z wysokości przedmiotów, odległość między ogrodzeniem, a budynkiem powinna wynosić minimum 1/10 wysokości.

Odpowiednio ogrodzone powinny być także wykopy. Jeżeli głębokość wykopu przekracza metr to ogrodzenie nie może być niższe niż 1,1 metra.