Odnawianie i sprzedawanie dworków

dworki

Budownictwo to bardzo popularna gałąź gospodarki. Wiele osób, zwykle mężczyzn, zakłada firmy świadczące różnego rodzaju usługi budowlane, od murowania, po malowanie ścian. Mamy także pośredników w handlu nieruchomościami, specjalistów od ubezpieczeń domów i kredytów hipotecznych.

Dworki na sprzedaż sposobem na zarobek

dworkiWreszcie mamy konserwatorów zabytków, którzy dbają o to, żeby dawne budynki wyglądały jak należy. Ostatnio popularne stały się dworki na sprzedaż. Inwestorzy kupują takie stare dworki na sprzedaż, często za bardzo niskie kwoty, potem je remontują i sprzedają za wyższe kwoty. Na czym zarabiają? Na pewno na różnicy w cenie. Pałace na sprzedaż, które zostały przywrócone do stanu użyteczności sprzedają się nawet za ceny kilku do kilkunastu milionów złotych, podobnie jak stare, ale odnowione kamienice. W sumie zaskakujący jest ten proceder. Czy nie lepiej byłoby samemu kupić taki zamek na sprzedaż, odremontować go i samemu z niego korzystać? Po co jest nam pośrednik, który zrobi remont za ans, ale my zapłacimy za efekt końcowy dużo więcej? Można to tłumaczyć faktem iż nie każdy ma czas, żeby zajmować się takimi sprawami. Chce kupić ładne zamki na sprzedaż, żeby je potem jakoś wykorzystać i tyle. Ma zbyt dużo zajęć na głowie, żeby zajmować się jeszcze remontem. Jeśli jest wielkim inwestorem i ma pod sobą mnóstwo pracowników to nie narzeka na brak zajęć.

Nie każdy też ma ochotę spotykać się z licznymi konserwatorami zabytków, którzy będą stale kręcić nosem, ze tak dworki na sprzedaż wyglądać nie mogą, a to farba ma nie taki kolor, a to drewno nie wygląda jak stare, czy ogrzewania nie można wymienić. Wtedy takie odremontowane pałace na sprzedaż mają sens, a ich kupiec oszczędza sporo czasu na ich przygotowaniu do użytkowania.