Ochrona ust przed czynnikami zewnętrznymi

Usta człowieka są bardzo newralgicznym punktem na jego ciele. Przede wszystkim są one bezpośrednio wystawione na działanie czynników atmosferycznych jak mróz, upał, wiatr itp. Nie można ich niczym zasłonić tak, jak to się robi z innymi częściami ciała, jak np. głowa, czy dłonie, lub nawet stopy. Usta zawsze pozostają odkryte.

Jak chronić usta w każdych warunkach pogodowych?

pomadki ochronne do ustNajlepszym produktem do ochrony skóry ust są pomadki ochronne do ust, przeznaczone dla różnego rodzaju wrażliwości warg. Najczęściej nawilża się same usta po to, aby nie pękały na wietrze, lub mrozie. Także upały mogą źle wpływać na samą skórę warg. Promienie ultrafioletowe emitowane przez słońce i docierające do Ziemi przecież w znikomym stopniu (ochrona ozonowa naszej planety), także mogą narażać usta na różnego rodzaju niedomagania. Najbardziej nieprzyjemnymi z nich są tzw. „zimna”, czyli poprzez uszkodzenie mechaniczne skóry ust, sama skóra broni się w ten sposób, że „produkuje” płyn, który jest po to, aby izolować ranę przed czynnikami zewnętrznymi. Niestety, nie wygląda to zbyt estetycznie, a i potrafi nawet boleć. Dlatego należy stosować pomadki ochronne do ust, które je nawilżają i jednocześnie chronią przed ewentualnymi uszkodzeniami. W takich pomadkach mogą być zawarte różne witaminy, oraz składniki regenerujące skórę warg. Więc nie tylko ją chronią, ale także odżywiają i to jest jak najbardziej pozytywna wiadomość.

Warto mieć w torebce nawet kilka takich pomadek, ponieważ są one bardzo pomocne w utrzymaniu pełnego zdrowia ust, uniknięcia podrażnień, czy mikroskopijnych ran, które powodują zakażenia skóry, oraz sprawiają, że nasze usta wyglądają niezbyt atrakcyjnie. Jest dużo rodzajów pomadek ochronnych, więc można wybrać takie, które będą nam pasować.