Ochrona dla naszego balkonu

 

Balkon i taras aby przetrwały lata muszą być przede wszystkim odpowiednio wykończone. Zapobiega to niszczeniu płytek po jakichkolwiek opadach atmosferycznych. Jeżeli chcemy zrobić remont tarasu albo balkonu tak, aby przetrwał on przez długie długie lata bez żadnych uszkodzeń. 

Jak zabezpieczyć balkon przed wodą

profile balkonoweBalkon czy taras powstały po to, aby umożliwić swobodne wychodzenie na dwór nawet wtedy, kiedy mieszkamy gdzieś wysoko. Do funkcji balkonów i tarasów należą: funkcja relaksacyjna, towarzyska czy jako miejsce na przykład do wyschnięcia prania.  Jeżeli chcemy aby balkon lub taras służyły nam przez długie lata, musimy przede wszystkim zadbać o jego odpowiednie wykończenie. Służą nam do tego montowane na krawędziach profile balkonowe,  które chronią taras bądź balkon przed podmakaniem czy uszkodzeniami mechanicznymi. Na rynku dostępne są profile o różnych wielkościach i kształtach tak, że można je dopasować do kształtu balkonu. Po odpowiednim zabezpieczeniu balkonu przed czynnikami atmosferycznymi, nadchodzi czas na wybór i montaż płytek. Najlepiej, aby były antypoślizgowe. Alternatywą dla płytek są panele drewniane. Te ostatnie wymagają jednak specjalnej impregnacji. Plusem drewna jest efekt wizualny, który uzyskujemy i fakt, że na drewnie nie ma możliwości się poślizgnąć. Dzięki zabezpieczeniu w postaci profilu balkonowego nie musimy się martwić, że coś się stanie z panelami lub płytkami.

Taras lub balkon oprócz funkcji estetycznych spełniają również wiele innych. Balkon będzie nam służył przez długie lata, warto więc go zabezpieczyć przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych. Wybór posadzki, czy to płytek, czy drewanianych paneli wynika z indywidualnych predyspozycji. Najważniejsze, że były one zabezpieczone przed podmakaniem.