Nazwa dla strony internetowej

projektowanie loga

Jeżeli w dzisiejszych czasach chcemy odnieść sukces, to jedną z najlepszych możliwości jest działalność w sieci. Jeszcze kilkanaście lat temu komputery, tablety i nowoczesne telefony komórkowe nie były tak popularne jak teraz.

projektowanie logaNa chwilę obecną w każdym domu lub w firmie jest co najmniej jedno takie urządzenie, a i internet staje się coraz bardziej powszechny. Mamy mnóstwo darmowych punktów dostępu, a z sieci korzystamy w celach rozrywkowych i zawodowych. Niemniej jednak działając w sieci musimy zdawać sobie sprawę, że konkurencja tam jest bardzo duże. Praktycznie takie same strony internetowe powstają każdego dnia, i żeby odnieść sukces trzeba się czymś wyróżnić. Co zatem należy zrobić?

Jedną z pierwszych możliwości jest znalezienie ciekawej i chwytliwej nazwy na domenę. Jeżeli zabieramy się za projektowanie stron www, to musimy wykupić dla nich domenę oraz serwer. Domena powinna kojarzyć się z naszą działalnością i jednocześnie powinna być łatwa do zapamiętania. Takie zadanie na pierwszy rzut oka wydaje się być bardzo proste. Jeżeli jednak bardziej wgłębimy się w ten temat, to szybko zauważymy, że najbardziej popularne nazwy są już zajęte. Oczywiście możemy pokusić się o ich odkupienie od właścicieli, ale w wielu przypadkach jest to koszt rzędu nawet kilkudziesięciu tysięcy. Tymczasem nową nazwę można zarejestrować już za kilkadziesiąt złotych, a koszt jej przedłużenia na kolejny rok, to suma kilkuset złotych. Jak widać są to nieporównywalne kwoty dlatego też, lepiej postawić na własną kreatywność i samemu znaleźć ciekawą nazwę domeny. I tak na przykład jeżeli zakładamy sklep, to w tytule domeny może być jego nazwa oraz przedrostek informujący o tym, że jest to sklep prowadzony w wersji online.

Sama nazwa domeny to dopiero początek, tworzenie portali internetowych to złożony proces składający się z kilku etapów. Dobrym wariantem jest zatrudnienie fachowców, którzy szybko uporają się z tym problemem. Doświadczone osoby wiedzą jakich błędów unikać i potrafią stworzyć fora, blogi, sklepy i portale, które cieszą się dużym zainteresowaniem.