Narty biegowe czy zwykłe?

Serwis narciarski

Pytanie wydaje się dziwne a nawet zbędne, ostatecznie narty to narty. Przynajmniej na pierwszy rzut oka, który jest jak najbardziej mylny. Narty biegowe przede wszystkich charakteryzują się zupełnie inną budową oraz szerokością od standardowych nart zjazdowych. Ich szerokość waha się w przedziale zaledwie kilku centymetrów i sprawia, że są na tyle wąskie, że przy jakiejkolwiek próbie zjazdu na stoku przygotowanym pod nartę zjazdową zamiast krawędzi – o powierzchnię stoku oprze się but narciarski. Nagła trata stabilności natychmiast spowoduje nagły, spektakularny upadek.

Jakie narty wybrać?

Serwis narciarskiButy biegowe przystosowane są do bardziej płaskich tras, w których to kąt nachylenia waha się w przedziale kilku stopni i jest stosunkowo równo. Nie tylko narty zjazdowe są znacznie szersze, ale i posiadają zupełnie inny system wiązań. W przypadku nart zjazdowych występuje praktycznie jeden standard wiązań, dzięki czemu wszystkie buty pasują do każdego z wiązań. Inaczej jest w przypadku butów do nart biegowych, tam występuje kilka standardów uniemożliwiających właśnie dopasowanie wszystkich butów do wiązań, które dobierane są w zależności od stylu jazdy oraz preferencji użytkownika.
Nawet kijki bywają różne. Przystosowane na trasę zjazdową mają wystarczającą długość by sięgać mniej więcej do podbrzusza użytkownika tak, by trzymając je miał zachowany kąt prosty między przedramieniem. Kijki przystosowane do biegów często sięgają nawet do poziomu oczu użytkownika i wykonane są z tworzyw węglowych. Warszawska wypożyczalnia nart biegowych, wyposażona w profesjonalny serwis narciarski warszawa zapewnia pewny dostęp do całej gamy danego sprzętu zimowego i zapewnia jego prawidłowy serwis oraz konserwację praktycznie przez cały rok z wykluczeniem dwóch miesięcy letnich. Dzięki temu mieszkańcy warszawy praktycznie zawsze możemy zapoznać się z pełną ofertą, jak i przygotować sprzęt na nadchodzący sezon zjazdów bądź też biegów narciarskich.

W zależności od preferencji doświadczeni pracownicy serwisów pomogą dobrać odpowiedni sprzęt na nadchodzące wielkimi krokami sezon. Warszawa może cieszyć się sporym zapleczem okolicznych stoków, które może i nie są za wysokie ze względu na nizinny charakter całego regionu, ale nadrabiają to swoją ilością oraz jakością przygotowania tras.