Namiastka żywego lasu

Las jest przestrzenią, która ze względu na swoją dzikość, uwodzi duże grono odbiorców. Dla wielu osób las wydaje się być miejscem, w którym możemy obcować z naturą, nawet w bliskim sąsiedztwie miasta. Z tego też względu wiele osób chciałoby przenieść, chociażby namiastkę, tej przestrzeni, do swojego domu, a producenci akcesoriów florystycznych zaczęli dawać nam taką możliwość.

Zakup ekosystemu w słoiku

żywy las w słoiku - cenaChociaż przy wykorzystaniu wyszukiwarki internetowej mamy możliwość znalezienia wielu różnych poradników, w jaki sposób wykonać własnoręcznie las w słoiku, najczęściej decydujemy się na zakup gotowego produktu. Nie ma w tym niczego zaskakującego, ponieważ zdecydowana większość osób nie czuje się na siłach pod względem umiejętności manualnych, by dokonać realizacji projektu tego typu. W takich okolicznościach z pomocą mogą przyjść nam kwiaciarnie, a także wiele różnych sklepów ogrodniczych, gdzie bez problemu znajdziemy różnego typu słoiki z roślinami przypominającymi pod względem kompozycji mały las. Kiedy interesuje nas żywy las w słoiku – cena tego produktu będzie najczęściej zróżnicowana. Wpływ na to mają różne czynniki, które mają znaczenie dla ostatecznego wyglądu słoika i kompozycji. Im więcej rzadkich roślin znajdzie się w kompozycji, tym wyższy będzie koszt wyprodukowania słoika. Oczywiście, na cenę końcowego produktu będzie miała wpływ też wielkość słoika z lasem, który chcemy kupić.

Na rynku znajdziemy bez większego problemu niewielkie słoiki, które będziemy mogli postawić właściwie w każdym miejscu, ale również i większe produkty, które sprawdzą się jako akcesoria stojące na dużej półce. Najczęściej kompozycje te realizowane są przy wykorzystaniu przezroczystych słoików, ale możemy znaleźć też produkty z delikatnie zabarwionym szkłem.