Najlepsza atrakcja na koloniach, czarter jachtów

czarter jachtów

Co roku wysyłam moje dzieciaki na różne wyjazdy. Są to wszelkiego rodzaju tematyczne kolonie, bądź sportowe obozy. One bardzo lubią taki sposób spędzania wakacji, ponieważ poznają wtedy masę znajomych i świetnie się wszędzie bawią. Dodatkowo to uczy ich samodzielności i odnajdywanie się w różnych sytuacjach.

Czarter jachtów sposobem na wakacje

czarter jachtówWyjeżdżają więc każdego roku na co najmniej dwa obozy lub kolonie. Zwykle jeżdżą razem ponieważ mają podobne zainteresowanie, jednak zdarza się, że każde jedzie gdzie indziej. Dopiero wtedy mają prawdziwy sprawdzian samodzielność, ponieważ zostają kompletnie same. Są to jednak bardzo rezolutne dzieciaki, które poradzą sobie w każdej sytuacji i wszędzie nawiążą znajomości. Sam czasami jestem w szoku jak bardzo rozwinęły się przez takie obozy i jak wiele z nich wyciągają. Prowadzą też swój ranking najlepszych atrakcji na jakie miały i jak na razie wygrywają jachty na mazurach. Co roku jeżdżą bowiem na obóz, który ma w swoim programie trzydniowy rejs po jeziorach w tamtym rejonie. Jest to ich ulubiona atrakcja, na która zawsze czekają cały rok. Organizator tego obozu prowadzi bowiem czarter jachtów więc ma do swojej dyspozycji wiele łajb. Może więc sobie pozwolić na zorganizowanie takiego rejsu nie ponosząc z tego tytułu wielkich kosztów. Każdego innego taki czarter mógłby wiele kosztować.

Ja się jednak najbardziej ciesze z tego, że podoba to się moim dzieciakom. Sam też kiedyś je wyciągnę, nawet na tygodniowy rejs po mazurach. Tylko najpierw muszę zrobić patent żeglarza jachtowego i nauczyć się sterować taką łajbą. Nie chce ich bowiem narażać na niebezpieczeństwo.