Nadruki za pomocą ozdobnej folii

Nadruki na wszelkiego rodzaju materiałach są w dzisiejszych czasach spotykane na każdym kroku – od koszulek poprzez siatki na zakupy czy obicia w komunikacji miejskiej. Na różnych materiałach i różnego rodzaju. Czy jest to ozdoba czy reklama każdy wzór nanoszony jest na materiał jakąś metodą. Najpowszechniejsza w tym momencie to nadruk foliowy.

Ozdobna folia i jej atuty

ozdobna folia do nadrukówWykorzystywana ozdobna folia do nadruków jest przede wszystkim wytrzymała. Jej nałożenie na materiał wymaga wysokiej temperatury przez co niejako wtapia się w niego, a co za tym idzie tworzy z nim całość. Jest to szczególnie ważne z perspektywy prania oraz czynników na niego działających (takich jak woda, słońce czy substancje chemiczne). Kolejnym atutem wykorzystania folii na tkaninie jest łatwość projektu. Biorąc pod uwagę jak rozwinęła się dzisiejsza technologia wykonanie projektu graficznego nie stwarza problemu. Podobnie jest z jego drukiem – wystarczy odpowiedni sprzęt, a na każdym podkładzie da się go odtworzyć. Co za tym idzie wystarczy odpowiedni plik przesłany do firmy zajmującej się nadrukami, aby uzyskać gotowy produkt. Nie ma znaczenia czy nadruk ma formę napisu, prostej grafiki czy zdjęcia. Nie mają znaczenia kolory i wielkość w jakiej ma być wykonany. Jest to równie atrakcyjne dla osób prywatnych jak i firm. Trwałość nadruku gwarantuje użytkowanie produktu bez potrzeby wymiany go co chwilę z powodu uszkodzenia motywu na nim umieszczonego.

Wszędzie spotykamy nadruki. Czy jest to prywatne czy komercyjne ich wykorzystanie każdemu zależy na tym samym – na dobrym i trwałym wykonaniu, przy zachowaniu efektu wizualnego odpowiadającego naszemu wyobrażeniu. Dlatego najczęściej pozostawiamy tą sprawę profesjonalistom, a oni w większości korzystają z nadruku foliowego. Jego efekt jest prawdopodobnie póki co najlepszy.