Modna odzież damska dla każdej figury

Aby dobrze wyglądać, powinniśmy dobrze się czuć w naszym stroju, który odpowiednio dopasowany do typu figury podkreśli jej zalety i ukryje mankamenty. Wyróżnianych jest kilka typów figury, a najpopularniejsze z nich to gruszka (osoby o takiej figurze mają szerokie biodra i sylwetkę, która jest masywna od pasa w dół), jabłko (proporcjonalna sylwetka i szeroki obwód brzucha), waza (szczupłe nogi i odpowiednie proporcje), kielich (z bardziej dominującą górą sylwetki).

Modna odzież damska – co ją wyróżnia?

modna odzież damskaDobry internetowy sklep odzieżowy powinien umożliwiać zakup ubrań dopasowanych do sylwetki. Osoby o figurze gruszki sukienki wyjściowe powinny wybierać tak, aby ukryć masywne nogi. Kobieta o sylwetce typu jabłko może wybierać długie sukienki wieczorowe z odkrytymi plecami Bardzo modna odzież damska dla tej grupy sylwetek to stroje ze zwężeniem w talii maskującym brzuch. Osoba o figurze wazy, może odwiedzić sklep z odzieżą damską i kupić sukienkę eksponującą zgrabne nogi. Dla figury typu kielich odpowiednim strojem, który ukryje niedoskonałości figury, będzie bluzka z wcięciem w talii. Osoby o figurze o zbyt szerokich biodrach, powinny nosić sięgające ud długie swetry i tuniki. Zbyt krótkie nogi można doskonale wyeksponować nosząc spodnie do kanta, a brak talii ukryć pod warstwowo zakładanymi ubraniami. Kolory i wzory także trzeba dobierać odpowiednio do sylwetki: pasy poziome będą odpowiednie dla szczupłych osób, a ciemne kolory pasują do bardziej obfitych kształtów. Warto optycznie wydłużać nogi zakładając buty na obcasie w kolorze skóry, lub spodnie z podwyższonym stanem, z połyskujących tkanin.

Dobrze, aby nogawki spodni rozszerzały się ku dołowi. Jednolita kolorystyka spódnic czy spodni optycznie wyszczupla talię i uda. Sukienka lub kombinezon z odcięciem pod biustem pozwoli uzyskać efekt smuklejszej sylwetki.