Mocna broń pneumatyczna

Polskie prawo zabrania nam posiadania broni palnej jeśli nie posiadamy stosownego zezwolenia. Jego otrzymanie jest dość kłopotliwe i z tego właśnie powodu mnóstwo osób decyduje się na zastosowanie innych rozwiązań. Fani oddawania strzałów z broni często decydują się na zakup broni pneumatycznych, które potocznie określane są jako wiatrówki. Strzelanie z nich daje naprawdę mnóstwo przyjemności.

Sprawdzone i mocne wiatrówki

wiatrówkaPosiadanie wiatrówki nie jest obecnie problemem. Zgodnie z polskim prawem możemy zupełnie legalnie korzystać z wiatrówek jeśli osiągnęliśmy pełnoletność. Dodatkowo wiatrówka nie może posiadać mocy większej niż ustalone w prawie 17J. Na urządzenia, które dysponują większą mocą konieczne będzie już posiadanie stosownych uprawnień. Wiatrówki to urządzenia, które ładowane są w różny sposób. Spotkać się możemy z wiatrówkami łamanymi w połowie. W takim wypadku przy przeładowaniu należy zeprzeć kolbę wiatrówki na brzuchu lub udzie oraz przełamać wiatrówkę chwytając za lufę. Z racji, że takie rozwiązania są dość kłopotliwe i wymagają sporo siły to zaczęto produkować wiatrówki z bocznym naciągiem lub też z naciągiem dolnym. W tym wypadku pod lufą znajduje się charakterystyczna rączka, która pozwala na naciągnięcie sprężyny z tłokiem znajdującej się bezpośrednio za komorą, w której załadowany jest śrut będący tutaj amunicją.

Broń pneumatyczna powinna być traktowana tylko i wyłącznie jako broń sportowa. Ewentualnie można jej używać jako atrapy w przypadku zagrożenia. Jednak pamiętajmy o tym, że nieumiejętne oddawanie strzałów z takiej broni pneumatycznej również może doprowadzić do tragedii. W związku z tym pod żadnym pozorem nie powinniśmy pozwalać na strzelanie z wiatrówki przez osoby bardzo młode bez nadzoru dorosłych.