Mobilne rusztowania to bardzo praktyczne rozwiązanie

Na każdej budowie niezbędnym narzędziem jest profesjonalne i bezpieczne rusztowanie. I to bez względu na to, czy prace wykonuje się na zewnątrz czy wewnątrz budynku. Firmy budowlane używają dzisiaj systemów rusztowań aluminiowych, które są bardzo lekkie. Można je dzięki temu z łatwością przemieszczać. Nadzwyczaj praktyczną nowością są rusztowania mobilne, które można przestawiać bez konieczności demontażu.

Czym wyróżniają się rusztowania samojezdne?

mobilne rusztowanie krause protecPraktycznie każda firma budowlana, która w tej chwili zamawia nowe systemy rusztowań, decyduje się już tylko na nowoczesne rusztowania mobilne. Nazywane są one inaczej samojezdnymi. Co je wyróżnia, że są one tak niezwykłe? Podstawa rusztowania wyposażona jest w specjalną platformę z niezwykle wytrzymałymi kółkami, co umożliwia przesuwanie rusztowania w dowolne miejsce. Nie trzeba w tym celu demontować konstrukcji i ponownie montować jej w nowym miejscu. Wystarczy przejechać rusztowaniem tam, gdzie jest ono w danym momencie potrzebne. Firmy budowlane najczęściej wybierają mobilne rusztowanie Krause Protec, które wyposażone są w dodatkowe elementy konstrukcyjne zapewniające stuprocentowe bezpieczeństwo pracującym na nich ludziom. Takie rusztowania można kupić w dowolnej konfiguracji, a maksymalna wysokość pracy na jednej konstrukcji to nawet ponad dziesięć metrów. Taka wyjątkowa uniwersalność sprawia, że prace budowlane postępują znacznie szybciej.

Wiadomo, że w branży budowlanej liczy się każda roboczogodzina. Czas zaoszczędzony na rozkładaniu i ponownym składaniu rusztowania to dla każdej firmy budowlanej czysty zysk. Wiadomo, że w tym czasie można wykonać szereg innych prac budowlanych. Rusztowanie mobilne umożliwia takie właśnie oszczędności, co przekłada się na optymalizację wydajności pracowników.