Luksusowe zakupy cieszą się popularnością

Luksusowe zakupy

Kilka miesięcy temu dwójka przyjaciół wpadła na pomysł założenia na facebooku profilu w którym pokazywać będą praktyki nieuczciwych sprzedawców. Idea jest taka, że oszukane osoby przesyłają zdjęcia produktu, którym zostali oszukani oraz ewentualnie podają nazwę sprzedawcy.

Zrobiłyśmy luksusowe zakupy

 

Luksusowe zakupyPrzesyłane produkty mogą być bardzo różnego od nieudanych wypieków cukierniczych kompletnie niepodobnych do tych zamieszonych w ofercie po ubrania zamawiane przez internet, które nie mają absolutnie nic wspólnego ze zdjęciem zamieszczonym na aukcji. Jak przyznają założycielki strony, zrobiły to zaraz po tym jak zostały oszukane przez jeden portali internetowych oferujących ekskluzywne zakupy online. ,,Na jednym z portali oferującym włoskie ubrania oraz skórzane włoskie torebki marki coccinelle zrobiłyśmy luksusowe zakupy. Obie zamówiłyśmy markowe sukienki, które miały być na ślub przyjaciółki. Po tym jak zobaczyłyśmy co przyszło w paczce od kuriera dosłownie szczęki nam opadły. Jak się okazało zwrot okazał się niemożliwy. Dlatego też postanowiłyśmy ostrzec innych przed tym sklepem, postanowiłyśmy założyć ten portal ale nie myślałyśmy, że zyska on aż taką sławę.” – przyznaje jedna z założycielek. I rzeczywiście portal w ciągu kilku miesięcy ma kilka tysięcy obserwujących oraz niemalże każdego dnia są na nim zamieszczane kolejne zdjęcia pokazujące nieuczciwe praktyki sprzedawców przesyłane przez obserwujących. Założycielki przyznają, iż zainteresowanie jest duże ale przysparza im także trochę nerwów:

,,Tak było na początku, dostawałyśmy mnóstwo e-maili z informacją, że albo usuniemy zdjęcie albo sprawa zostanie skierowana do sądu. Skontaktowałyśmy się jednak z prawnikiem i teraz już wiemy, że mamy prawo zdjęcia publikować.” – przyznaje.