Lekki rowerek biegowy

Każde dziecko rozwija w swoim, indywidualnym tempie i nie można ich popędzać, a jedynie można zachęcać do nowych wyzwań i aktywności fizycznej. Maluchy bardzo lubią ruch więc wystarczy im pokazać piłkę, lub rowerek, a na pewno będą zachwycone. 

Z czego jest wykonany rowerek biegowy? 

rowerki biegowe dla dzieciKiedy dziecko uczy się raczkować, to często kładziemy go na brzuszek żeby miał możliwość do ćwiczeń, a kiedy zaczyna chodzić, to dajemy mu specjalne chodziki na kółkach. Podobnie wygląda sprawa w przypadku nauki jazdy na pierwszym rowerku, który jest wstępem do samodzielnej jazdy na dwóch kółkach. Rowerki biegowe dla dzieci są doskonałe dla maluchów w wieku około półtora roczku, kiedy potrafią już stabilnie chodzić i mogą zacząć ćwiczyć mięśnie nóg. Rowerki biegowe są wykonane najczęściej z lekkiego aluminium, albo z odpornego tworzywa. Ich kierownica jest tak wyprofilowana, aby rączki były wyprostowane pod kątem dziewięćdziesięciu stopni. Wygodne, ergonomiczne siodełko zapewnia odpowiednią postawę w trakcie jazdy. Dziecko siedząc na siodełku odpycha się nóżkami lekko ugiętymi w kolanach. Koła rowerku są najczęściej wykonane z gumy i mają możliwość pompowania. Takie są zdecydowanie lepsze od zwykłych plastikowych, które łatwo ulegają zniszczeniu. Ze względu na upodobania dzieci, kierownica rowerku jest ozdobiona po bokach kolorowymi frędzelkami, które powiewają na wietrze w trakcie jazdy. Może także posiadać mały dzwonek i liczne odblaskowe elementy. Taka zabawka z pewnością ucieszy każdego malucha.

Jeżeli chcemy pomóc dziecku w rozwoju motorycznym i pomóc w rozwoju mięśni nóg, to koniecznie musimy dać dziecku rowerek biegowy. Kolejnym modelem powinien już być trzy kołowy model z pedałami, po którym zostaje już tylko klasyczny, dwukołowy rowerek.