Legalne pochodzenie suszu z konopi

Zła sława konopi odchodzi w zapomnienie. Coraz częściej konopie można znaleźć w produktach kosmetycznych i spożywczych. Pozyskiwane z roślin oleje, pasty i wysuszone kwiaty stosowane są w suplementacji diety ze względu na prozdrowotne i terapeutyczne działanie. Do niedawna konopie utożsamiane były z uzależniającym działaniem psychoaktywnych związków.

Legalne źródła konopi 

legalny susz konopnyObecnie z odpowiednio wyselekcjonowanych roślin pozyskiwane są produkty bogate w związki kannabinoidowe, bioflawonoidy, sterole, terpeny, a także minerały i witaminy. Stosowane są w codziennej suplementacji diety, a także terapeutycznie w leczeniu chorób o podłożu psychosomatycznym i cywilizacyjnym. Najbardziej popularne są oleje oraz zasuszone kwiatostany konopi. Leczniczy i legalny susz konopny można zakupić w sklepach internetowych i stacjonarnych. Pochodzi z lokalnych hodowli i upraw, gdzie odpowiednio wyselekcjonowane gatunki poddawane są szeregom testów i badań. W ostatnich latach wielokrotnie udowodniono, że zawarty w konopiach CBD może zapobiec wielu schorzeniom lub znacznie zahamować proces chorobotwórczy. W suszu konopnym zawarte są przede wszystkim związki kannabinoidowe, bioflawonoidy oraz minerały i witaminy. Zapobiegają one zmianom degeneracyjnym w obrębie układu nerwowego. Regulują procesy biochemiczne i metaboliczne na poziomie komórkowym. Dzięki waporyzacji suszu możliwe jest dostarczenie organizmowi drogocennych substancji zawartych w kwiatostanach roślin. Tradycyjne palenie suszu może skutkować problemami zdrowotnymi, ze względu na wytwarzanie się substancji smolistych podczas procesu palenia.

Waporyzacja kontroluje temperaturę i tylko podgrzewa susz do odpowiedniego poziomu, tak aby wytworzył się dym bogaty w prozdrowotne substancje. Terapeutycznie susz stosowany jest przez osoby borykające się z problemami psychicznymi, stanami depresyjnymi i lękowymi, a także problemami ze snem i nadmiernym stresem.