Ławy i krzesła.

Ława rozkładana, stół rozkładany

Masz ładne mieszkanie, ale nie masz ławy? Chcesz kupić do salonu ławę ale nie wiesz jak wybrać? Salon to największe pomieszczenie mieszkania. To w salonie spędzamy pół dnia i robimy w nim dużo rzeczy.

Ławy i krzesła – co warto o nich wiedzieć?

Ława rozkładana, stół rozkładanyTo tam pijemy kawę, czytamy książki czy wieczorem oglądamy ulubione programy w TV. To tam przyjmujemy gości i zazwyczaj tam je się na przykład kolacje wigilijną. Nieodłącznym meblem salonowym jest ława. Gdyby nie ona to nie mielibyśmy gdzie położyć ciasta dla gości czy postawić swojego kubka kawy. Najlepsza ława to będzie taka, która posiada dwie cechy. Po pierwsze musi być praktyczna. Nie może nam przeszkadzać ani zajmować zbyt dużo miejsca. No i stylem powinna być dopasowana do mebli w salonie, żeby jakoś to wyglądało. Ławostoły mogą być odpowiednie do dużych salonów. Ławy rozkładane dobre będą idealne jeśli rodzina zjeżdża się do nas na obiady na przykład niedzielne. Do tego jeśli nasz wystrój będzie nowoczesny to w takim wypadku najlepsze będą stoły rozkładane nowoczesne. Trzeba pamiętać, że ława nie jest najważniejsza w całym salonie lecz stanowi tylko dodatek do mebli. Po miedzy ławą a sofa należy zapewnić odpowiednią odległość tak abyśmy mogli swobodnie poruszać się pomiędzy nimi nie strącając na przykład gorącej kawy. Ważną rzeczą też jest waga ławy, ale tylko w przypadku gdy będziemy musieli ją przenosić. Są oczywiście ławostoły z kółkami. Jeśli będzie to model z kółkami to powinny mieć one blokadę. Po to blokada aby nie zahaczyć o ławę przechodząc obok nie, albo po prostu gdy w domu są małe dzieci. Ławy maja naprawdę różne kształty.

Znajdziemy ławy prostokątne czyli tradycyjne, są stoliki okrągłe i owalne, ale mogą też mieć bardziej niesystematyczną formę. Tak naprawdę wybór ławy zależy od nas i naszego wystroju więc to należy do nas. Najważniejsze, żeby była ona bezpieczna i nie zagrażała nikomu.