Kwiecista poszewka na poduszkę

W ostatnim czasie w aranżacjach wnętrz powraca moda na klasyczne aranżacje. Wraca się do wzorów z początków dwudziestego wieku, często łącząc je z nowoczesnymi elementami. Istnieją ciekawe pomysły na odświeżenie mieszkania, poprzez zastosowanie dekoracji nawiązujących do starych stylów minionych epok. Najprostszym elementem dekoracyjnym są poduszki.

Dekoracyjna poduszka w stylu retro 

gobelinowe poszewki na poduszkiWspółczesne aranżacje wnętrz to temat rzeka. W zasadzie nie ma jakiegoś konkretnego, dominującego stylu. Architekci decydują się coraz częściej na odważne połączenia różnych stylów. Bardzo modne stały się na przykład bogato zdobione elementy ozdobne, które grały pierwsze skrzypce w pierwszej połowie dwudziestego wieku. Dominują kwiaty wzory, utrzymane w ciepłych tonacjach. Takie gobelinowe poszewki na poduszki są doskonałym rozwiązaniem na nadanie wnętrzom nowego charakteru. Dodadzą życia jednokolorowej się je, wprowadzą przytulny nastrój. Poduszki z gobelinowym wzorem najlepiej pasują do stosowanych kolorystycznie wnętrz. Z racji tego, że są bardzo kolorowe, są mocnym akcentem we wnętrzu, więc trzeba uważać, żeby nie stworzyć w pomieszczeniach niezbyt dużego przepychu. Gobelinowe poszewki wystepuja w licznych wzorach i kolorach. Sa też bardzo przystępne cenowo. Spodobają się w pierwszej kolejności fanom stylu retro. Ale i zwolennicy bardziej nowoczesnych rozwiązań wnętrzarskich powinni poczuć się zainspirowani takim elementem dekoracyjnym. W końcu we współczesnej sztuce aranżacji wszystkie chwyty są dozwolone. 

W sztuce aranżacji wnętrz do mody powrócìly dekoracje w stylu retro. Pierwsze skrzypce grają teraz poszewki na poduszki w gobelinowym wzorach. Królują więc wszelkiego rodzaju motywy roślinne w ciepłych, opłacanych barwach. Jest to iście królewską dekoracja.