Komu przysłużą się tablice multimedialne?

 

Jednym z trudniejszych zadań w pracy nauczyciela jest nie tylko skuteczne zwrócenie uwagi ucznia i zainteresowanie omawianym tematem, ale również jej utrzymanie na jak najwyższym poziomie przez cały czas trwania lekcji. Dotychczas nie było to łatwym zadaniem ze względu na ograniczony zakres możliwości, lecz rozwój technologiczny, którego świadkami jesteśmy od dłuższego czasu, jest w stanie nauczycielowi w wykonywaniu swojej pracy.

Jak tablice multimedialne zwracają uwagę ucznia?

tablica multimedialna w szkoleJeszcze niedawno popieranie się materiałami multimedialnymi podczas lekcji nie było czymś powszechnym – co więcej, czasami nie było nawet możliwe. Dziś jednak nauczyciele mogą w dowolny, ograniczony tylko ich wyobraźnią i kreatywnością sposób korzystać z technicznie zaawansowanych urządzeń. Co tablica multimedialna w szkole jest im w stanie zaoferować? Przede wszystkim zwrócenie uwagi ucznia obrazami, filmami i wszelkiego rodzaju materiałami edukacyjnymi, które na takiej tablicy bez problemu mogą być wyświetlone. Co więcej z tablicy może korzystać również sam uczeń, który w ten sposób nabywa obycia z zaawansowanym technologicznie sprzętem, co później może być dla niego cennym doświadczeniem. Tablice multimedialne pomagają zaktywizować ucznia i robią to na tyle dobrze, że urządzenia te są coraz częściej i szerzej wykorzystywane w placówkach edukacyjnych. Nie jest w takim przypadku zaskakujące to, że możliwość korzystania z tych urządzeń jest często argumentem przemawiającym za wyborem przez ucznia konkretnej szkoły, w której kontynuuje swoją edukację.

Korzystanie z nowych rozwiązań w edukacji jest z pewnością czymś, co należy brać pod uwagę. Wyświetlanie materiałów multimedialnych to tylko niewielka część możliwości, z których w swojej pracy mogą bez przeszkód korzystać zarówno nauczyciele, jak i uczniowie.