Kolekcja kamieni i biżuterii o zielonej barwie

Kolory i ich wpływ na człowieka są od lat przedmiotem badań i analiz. Barwa zielona utożsamiana jest np. z naturą, życiem i przyrodą. Symbolizuje wzrost, odnowę i harmonię.Zielony kolor cieszy się także dużym zainteresowaniem w jubilerstwie. Kamienie o tej barwie często są wykorzystywane do tworzenia biżuterii: bransoletek, kolczyków czy wisiorków.

Moja kolekcja biżuterii z zielonych kamieni

kamienie zielone szlachetne i półszlachetneBardzo lubię zielony kolor i wszystkie jego odcienie.  W swojej szafie mam dużo rzeczy i dodatków w tym kolorze.  Mam też dużo różnej biżuterii. Jednak najcenniejsze są dla mnie kamienie zielone szlachetne i półszlachetne, z których robiona jest tez biżuteria. Mam całą kolekcję zielonych naszyjników, bransoletek i kolczyków wykonanych z różnych zielonych kamieni. Zielone kamienie szlachetne to miedzy innymi turmalin, szmaragd, agat, a nawet diament. Mam pierścionek z malutkim zielonym szmaragdem od narzeczonego, który uwielbiam. Mam też biżuterię z półszlachetnych zielonych kamieni np.  z agatu, awenturynu, amazonitu. Moim ulubionym kamieniem jest awenturyn. To kamień półszlachetny o zielonym kolorze, często z mieniącymi się wtrąceniami minerału. Może mieć odcień od jasnego zielonego po ciemny. Jest wyjątkowy a biżuteria z niego zrobiona jest przepiękna. Jestem bardzo dumna ze swojej zielonej kolekcji, która się powiększa. Jeżeli zobaczę jakąś zieloną błyskotkę nie mogę się jej oprzeć.

Każdy zielony kamień szlachetny czy półszlachetny jest wyjątkowy na swój sposób. Ale jedna cecha piękno jest dla nich wspólna. Zielona biżuteria jest bardzo oryginalna i wyjątkowa. Słysząc o zielonym kamieniu szlachetnym dużo osób myśli o szmaragdzie, jednym z najcenniejszych klejnotów.  Jednak jest wiele innych zielonych, cennych i pięknych kamieni.