Klocki lego dla dziewczynek – rozwój

lego

Nie od dziś wiadomo, że budowanie z klocków wspomaga rozwój dziecka. Najbardziej znanymi klockami są zaś klocki lego. Używają ich zarówno chłopcy, jak i dziewczynki.

Klocki lego są bardzo dobre dla rozwoju dziecka

legoChoć wybór klocków dla dziewczynek jest zazwyczaj nieco mniejszy, nie można na niego narzekać. Są na przykład klocki lego friends, które pomagają małym kobietom rozwijać się w zakresie budowania znajomości i współpracy. Kiedy bawią się razem z mamą albo koleżanką, ćwiczą dzielenie się zabawkami. Dzięki temu wiedzą, że trzeba być pomocnym i nie zatrzymywać wszystkich dóbr wyłącznie dla siebie. Jest to po prostu niekoleżeńskie. Niektórzy rodzice kupują dziewczynkom klocki lego technic, ponieważ uważają, że nie ma ograniczeń, co do ich stosowania wyłącznie dla chłopców. Takie zabawki rozwijają bowiem też zdolności logicznego myślenia oraz manualne. Nie ma się co dziwić. Poza tym nie tylko chłopcy lubią różne budowle i pojazdy. Dzieci płci żeńskiej także mają uciechę wyobrażając sobie różne przygody, kiedy wybierają klocki lego ninjago. To się tylko tak wydaje, że jak dziewczyna to musi lubić wyłącznie kolor różowy i tylko takimi zabawkami się bawić. Nie jest to przecież prawdą. Niektóre dziewczynki lubią się bawić samochodami i podbierać je bratu. Nie ma się więc co dziwić, że za klocki lego dla dziewczynek uznawane są także te, które bardziej kojarzą się z męską rozrywką.

Mogą stanowić wyzwanie również dla dziewczyn. One równie chętnie rozwijają się z nimi poprzez zabawę. Budowanie to frajda dla każdego maluszka. Bez względu na płeć