Klasyczne i nowoczesne meble do salonu

Wybierając meble, należy zwrócić szczególną uwagę na to, jakie funkcje mają one pełnić w danym pomieszczeniu. Najwięcej problemów sprawia zazwyczaj wybór mebli do salonu. Salon służy przede wszystkim do odpoczynku. W związku z tym meble powinny taki odpoczynek zagwarantować.

Meble kolorowe lub stonowane, o niebanalnych kształtach

meble na wymiar kraków cenyMeble do salonu muszą być wygodne. Ważne jest to, by takie meble cechowały się wysoką użytecznością. To one tworzą charakter wnętrza. W salonach meblowych można kupić meble klasyczne i nowoczesne. Meble klasyczne stylizowane są na antyki. Do mebli trzeba też dobrać odpowiednie elementy wykończenia. Tylko wtedy aranżacja salonu będzie spójna. Do mebli warto dopasować kolor ścian oraz podłogi. Kolory mogą współgrać z meblami, ale też przeciwnie – mogą zupełnie odcinać się od tego stylu w zależności od tego, co zamierzamy osiągnąć. Jeśli chodzi o meble na wymiar kraków ceny, to wiele zależy od tego, z jakiego materiały będą wykonane meble. Nowoczesne są zazwyczaj wykonywane z tańszych materiałów. Takie meble mają bardzo niebanalne, oryginalne formy. Fotele w salonie wcale nie muszą być proste, wykonane z drewna. Mogą to być białe fotele stojące na szklanych nóżkach, wygięte w ciekawy sposób. Niektóre salony aranżowane są w sposób niemalże ascetyczny, czyli bardzo awangardowy i minimalistyczny. Meble wcale nie muszą być brązowe i czarne! Coraz częściej produkowane są meble w różnych ciekawych kolorach – czerwone, fioletowe, zielone.

Można wybrać też meble bardziej stonowane. Tu stosowane są raczej kolory tj. biały, kremowy, czarny, szary. Faktury mebli są różne. Stolik do salonu może być prosty, wykonany z drewna, a może też być to dwupoziomowy stolik szklany, z kruszonego szkła, z tworzyw sztucznych. Możliwości jest naprawdę wiele i każdy znajdzie coś dla siebie.