Kiedy wykonać kolejny przegląd rejestracyjny?

Każdy samochód jeżdżący po polskich drogach posiada swój dokument tożsamości w postaci dowodu rejestracyjnego. W takim dokumencie musi znajdować się informacja o aktualnych badaniach technicznych pojazdu. Takie badania wykonuje się w okręgowych lub podstawowych stacjach kontroli pojazdów. Termin kolejnego przeglądu zawsze znajdziemy we wspomnianym dowodzie rejestracyjnym.

Przeglądy rejestracyjne wykonujemy co rok

przegląd rejestracyjny samochodu wrocławWłaściciele samochodów najczęściej dokładnie wiedzą, kiedy mają wykonać kolejne badanie techniczne swojego pojazdu. Może się jednak zdarzyć tak, że o takim terminie najzwyczajniej w świecie się zapomni. Wówczas najlepiej zajrzeć do dowodu rejestracyjnego, w którym zamieszczona będzie informacja o tym, kiedy wykonać kolejny przegląd rejestracyjny samochodu Wrocław natomiast jest w tej kwestii pewnym ewenementem. Otóż w tym mieście to diagnosta zadzwoni do nas przypomnieć nam o terminie kolejnego badania technicznego. Jeśli chcemy taki przegląd wykonać na tej samej stacji, na której wykonaliśmy go poprzednio, to nie musimy pamiętać o terminie przeglądu. Stacja kontroli, na której byliśmy rok temu, osobiście zaprosi nas do wykonania kolejnego przeglądu. Jest to doskonale rozwiązanie dla tych, którzy mają słabą pamięć do dat i terminów. A przecież wykonanie przeglądu rejestracyjnego to najważniejszy i coroczny obowiązek każdego właściciela samochodu.

Jeśli nie mamy pewności co do daty kolejnego przeglądu to zaglądamy do dowodu rejestracyjnego i już wszystko w tej kwestii będzie dla nas jasne. We Wrocławiu wystarczy, że poczekamy na telefon od diagnosty, który odpowiednio wcześnie nam o kolejnym przeglądzie przypomni. Zawsze możemy też skorzystać ze specjalnych aplikacji mobilnych, które mają funkcję przypominania o ważnych terminach.