Kiedy wykonać badanie słuchu?

aparat słuchowy

Często nie zdajemy sobie sprawy jak nasze codzienne zachowanie wpływa na słuch. Lekceważymy ostrzeżenia specjalistów o konsekwencjach noszenia słuchawek dousznych lub nieprzestrzegania zasad BHP na halach, gdzie pracują maszyny.

aparat słuchowyPodstawowymi błędami, popełnianymi przez każdego z nas jest:
– niestosowanie się do przepisów BHP wszędzie tam, gdzie ze względu na dużą emisję dźwięku zaleca się noszenie słuchawek wygłuszających lub stoperów,
– korzystanie ze zbyt głośnego aparatu telefonicznego
– głośne oglądanie telewizji ,
– słuchanie muzyki na słuchawkach dousznych (coraz więcej sprzętów elektronicznych wyświetla komunikat o możliwości uszkodzenia słuchu, gdy użytkownik sprzęty chce zwiększyć głośność w słuchawkach),
– udział w wydarzeniach muzycznych i stanie przy samych kolumnach (zbyt niskie i zbyt wysokie dźwięki w dużym natężeniu mogą uszkodzić słuch).
Coraz częściej spotykamy ludzi, którzy narzekają na specyficzne szumy w uszach. Jest to jeden z sygnałów aby wykonać badanie. Gdy dojdą do tego zawroty głowy, zaburzenia równowagi bądź problemy z rozpoznaniem poszczególnych dźwięków musimy wykonać badanie słuchu.
Zdiagnozowanie niedosłuchu będzie wskazaniem do noszenia aparaty słuchowe. W wyborze dobrego aparatu słuchowego pomoże nam protetyk słuchu, który profesjonalnie zajmuje się aparatami słuchowymi.

Wybór najlepszego aparatu słuchowego jest bardzo prosty. Aparat słuchowy Siemens jest najlepszym sprzętem ze względu na jakość i długą historię firmy. Jest ona liderem światowego rynku aparatów słuchowych.